שתף קטע נבחר

תקדים בכנסת: תקלה במחשב תביא להצבעה חוזרת

סגן יו"ר הכנסת החליט לאפשר הצבעה נוספת על הצעת חוק של ח"כ אבשלום וילן שנדחתה, ככל הנראה, בגלל תקלה במכשירי ההצבעה של מספר חברי כנסת

מבוכה בכנסת כתוצאה מתקדים שיאפשר הצבעה חוזרת על חוק שכבר הצביעו עליו.
סגן יו"ר הכנסת, נאווף מסאלחה, החליט היום (ד') לאפשר הצבעה חוזרת על הצעת חוק של אבשלום וילן שנדחתה, ככל הנראה, בגלל תקלה במכשירי ההצבעה של חברי הכנסת.
הסיפור החל בהצבעה על הצעת חוק של ח"כ יוסי פריצקי (שינוי) להקים מועצה ציבורית שתטפל בעניינם של חיילי המילואים. התוצאה בהצבעה היתה 24 בעד, ו-24 נגד. המשמעות היא כי החוק נפל. מספר שניות לאחר מכן נערכה הצבעה על חוק זהה לחלוטין של ח"כ אבשלום וילן (מרצ), והשינוי היחיד בהרכב המליאה היה שח"כ קולט אביטל מהעבודה עזבה את האולם וח"כ אליעזר כהן שינה את דעתו ונמנע במקום להצביע בעד החוק. אולם התוצאה על מסכי המחשב במליאה היתה 18 תומכים לעומת 22 מתנגדים – פער גדול ובלתי סביר. בתדפיס שהוציאו אנשי הכנסת מהמחשב נרשמו שמותיהם של חמישה ח"כים: רובינשטיין, כבל, חזן, גלאון ווילן, כאילו לא הצביעו, למרות שהם נכחו באולם וטוענים כי הצביעו בעד החוק.
יו"ר הכנסת, אברהם בורג, החליט להעביר את הנושא לטיפולה של היועצת המשפטית של הכנסת וסגן היו"ר, נאווף מסאלחה.
בבדיקה שנערכה ביחידת המחשב של הכנסת לא זוהתה תקלה, אולם בסרט הווידאו של המליאה נראו אותם חמישה יושבים באולם. מסאלחה החליט לקבל את גרסת וילן והודיע לו כי תיערך הצבעה חוזרת במועד שיבחר בשלושת החודשים הקרובים. "בגלל שייתכן כי התקלה במחשב, אם היתה כזו עשויה היתה להשפיע גם על הצבעות נוספות, הוחלט לאפשר גם הצבעה חוזרת על הצעת החוק הזהה שהגיש פריצקי", אמר מסאלחה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מבוכה בכנסת. אילוסטרציה
צילום: איי פי
מומלצים