שתף קטע נבחר

מהיום: אין "פס לבן" על מדרכות תל-אביב

עיריית תל אביב סיימה לצבוע את כל המדרכות בעיר, ומעתה תושבים שאינם מתגוררים בעיר אינם יכולים לחנות בה בחינם. הרווח לעיריה: עשרות מיליוני שקלים

תם עידן הפס הלבן על מדרכות תל-אביב. אתמול (ד') סיימה עיריית תל-אביב לצבוע בכחול-לבן את כל המדרכות במרכז העיר, אשר היו צבועות בלבן. כך מדווח הבוקר "ידיעות אחרונות". משמעות הדבר שעשרת אלפים מקומות החניה האחרונים, שאיפשרו לכולם לחנות בחינם במשך שעות היום, הוסבו לחניות בתשלום. היחידים שימשיכו לחנות בחינם הם תושבים בעלי תו-חנייה של אותו איזור.
צביעת המדרכות היא חלק ממהפכת החנייה שמנהיג ראש העיריה, רון חולדאי, במטרה לאפשר מקומות חנייה לתושבי העיר בעלי תווי חנייה, ולגבות תשלום מאלה שאינם מתגוררים בעיר או באיזור. התוכנית החדשה תכניס עשרות מיליוני שקלים בשנה לקופת העיריה, אולם בעלי עסקים וחברות הפועלים בעיר מותחים ביקורת קשה על צעד זה, מכיוון שהוא עלול להרע עם העובדים והלקוחות שלהם.
יצויין, כי בתקופה האחרונה עוזבות חברות גדולות, ובראשן חברות ביטוח ובנקים, את תל אביב לטובת ערי הלווין שלה, וזאת בשל הארנונה הגבוהה ובעיות החנייה. התוכנית החדשה עלולה להבריח גם בעלי עסקים קטנים יותר.
תוכנית החנייה החדשה הוצגה לפני מספר חודשים. היא אמורה להפנות אזרחים שמגיעים מחוץ לתל-אביב לחניוני "חנה וסע" בכניסות לעיר, ולהפעיל קווי אוטובוסים חינם מאותם חניונים למרכז העיר. אולם עד עתה התוכנית לא בוצעה ברובה. הנפגעים העיקריים מהתוכנית הם תושבי החוץ, ובעיקר אלה המנהלים עסקים ומסחר זעיר במרכז העיר, ושכאמור כבר איימו בעזיבה. בתגובה לביקורת על תוכנית החנייה מסר דובר העירייה, הלל פרטוק, כי "רון חולדאי הבטיח לתת חנייה לתל-אביבים ולא לתושבי החוץ".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים