שתף קטע נבחר

בורג לבן אליעזר: הפכנו לקבלנים של שרון

ח"כ בורג, המועמד לראשות מפלגת העבודה, הציג לראשונה בפני המרכז את משנתו המדינית שתמציתה: קיום משא ומתן מדיני עם הפלסטינים תוך הסכמה להקפאת הבניה בהתנחלויות תמורת הפסקת אש. המועמד השני, בן אליעזר, הציג עמדה מדינית נוקשה יותר

עימות ראשון על רקע מדיני היה אמש (יום ה') בין שני המועמדים לראשות מפלגת העבודה, בורג ובן אליעזר, בכינוס מרכז המפלגה בבית ברל.
אברהם בורג הציג לראשונה בפני המרכז את תכניתו המדינית. בורג טען כי יש לנהל משא ומתן עם הפלסטינים תוך הפעלת העקרון של הקפאת הבניה בהתנחלויות בתמורה להפסקת אש. בשלב הבא, יש לדעתו לפעול ליישום הסכמים חתומים, קביעת תאריך יעד להסדר קבע וקיום משא ומתן אינטנסיבי על הסדרי ביניים. בורג שולל מכל וכל אפשרות של חלוקת ירושלים.
בורג תקף את התנהגות שרי העבודה בממשלת האחדות ואמר: "הפכנו להיות קבלני הביצוע של הבטחת הבחירות של שרון".
בנימין בן אליעזר הציג עמדה מדינית נוקשה יותר וטען, כי על מנת להגיע להסדר קבע "ייתכן שנצטרך לחכות לדור שאחרי ערפאת". על כך השיב לו בורג, כי "מי שיחכה לדור שאחרי ערפאת יצטרך לנהל משא ומתן עם החמאס".
שני המתמודדים על ראשות המפלגה מעוניינים לזכות בתמיכתו של רמון. בדבריו איזכר בורג את תרומתו המדינית של רמון ואמר, כי "הרבה אנשים בישראל חייבים את חייהם למאמץ שעושה רמון במגעיו האחרונים עם הפלסטינים". רמון השיב בחיוך.
גורמים בעבודה מדווחים על תלונות הדדיות, שזורמות לבית המפלגה מצד שני המטות. אנשיו של בן אליעזר טענו שח"כ אופיר פינס תומך במועמדם לראשות המפלגה וכראיה הציגו את חתימתו שהופיעה מעל גבי טופס תמיכה בהצגת המועמדות שלו. פינס מיהר להעמיד דברים על דיוקם: "אינני תומך בבן אליעזר, זו חתימת טכנית על טופס שיאפשר לו להתמודד. אחתום גם על טופס דומה לבורג".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות השידור 3
בורג. הקפאת התנחלויות תמורת הפסקת אש
צילום: רשות השידור 3
צילום ישראל סימיונסקי
בן אליעזר. הדור שאחרי ערפאת
צילום ישראל סימיונסקי
מומלצים