שתף קטע נבחר

מג'לי ווהבה: הדרוזי הראשון בתפקיד מנכ"ל משרד ממשלתי

הממשלה אישרה את מינויו של ווהבה, שהיה יועצו של שרון, למנכ"ל המשרד לפיתוח אזורי. השר סלאח טריף: זו קפיצת מדרגה לעדה הדרוזית ולמדינה

מג'לי ווהבה יהיה הדרוזי הראשון, מאז קום המדינה, שיעמוד בראש משרד ממשלתי. הממשלה אישרה היום (א') את מינויו של ווהבה למנכ"ל המשרד לפיתוח אזורי.
ראש הממשלה בירך בישיבת הממשלה על המינוי ואמר כי זהו צעד נוסף במדיניות הממשלה לפתוח את המשרות הבכירות בשירות הציבורי בפני בני העדה הדרוזית ומי ששרתו בצה"ל. השר סאלח טריף, השר הדרוזי הראשון, אמר כי מדובר בקפיצת מדרגה לעדה הדרוזית ולמדינה.
לפני מספר ימים, עם פרסום הידיעה על המינוי הקרוב, התקשר אל ווהבה אבו עלא וביקש להיפגש עמו ועם השרה ציפי ליבני בהקדם. ווהבה ידוע ביחסיו הטובים עם בית המלוכה הירדני ועם בכירים ברשות הפלסטינית.
ווהבה, 47, סא"ל במיל', שימש בתפקידו האחרון בצבא כמפקד חטיבת המילואים של צה"ל (1994). בשנתיים האחרונות הוא עובד בחברת הכשרת היישוב כמנהל ביצועי בכיר. בשירות הציבורי שימש בתפקידים רבים, ביניהם מדיניים. ווהבה היה יועץ מדיני לשרון בתקופה בה כיהן כשר החוץ, חבר צוות המשא ומתן להסדרי הביניים וחבר במשלחת לשיחות וואי בארה"ב. במסגרת עבודתו במשרד התחבורה היה ממונה על נושא הבטיחות בדרכים במשרד, תפקיד אותו מילא בשנת 1996.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מג`לי ווהבה. קפיצת מדרגה לעדה הדרוזית
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים