שתף קטע נבחר

ברק הבטיח עבודה, התושבים כבר לא מאמינים

ראש הממשלה עזב את בעיות הלשכה והקואליציה וירד לנגב כדי לחנוך פארק של קק"ל, ולהבטיח לתושבים מקומות עבודה חדשים. התושבים לא היו כל כך מרוצים: "במקום להביא לנו עבודה ולחם, הביאו לנו עצים. עם עצים אי אפשר ללכת למכולת"

"אנחנו מודעים לכאב שיש בקרב תושבי הדרום, ואנחנו מתכוונים להוריד את רמת האבטלה. אנחנו אמנם יושבים בירושלים, אבל חושבים עליכם, תושבי הנגב, יום יום, שעה שעה". במלים אלה פתח אמש (יום ג') ראש הממשלה אהוד ברק את ביקורו באופקים, לאחר שעזב למשך שעות אחדות את בעיות הקואליציה והלשכה המסוכסכת. הסיבה הרשמית לביקור: מצב התעסוקה הקשה בנגב.
"נעלה את רמת התעסוקה, נעזור למפעל עוף קור ומתפרת רמון", הבטיח ברק לתושבים. "עתיד הדרום נמצא אמנם במפעלי היי טק, אבל לא נזניח גם את המפעלים המסורתיים ונושיט להם יד ברגעים הקשים כדי להקל על המצב".
לדברי ברק, בשנה האחרונה יצרה הממשלה 114 אלף מקומות עבודה ברחבי הארץ, והוא מקווה שגם בנגב יתוספו בשנה הקרובה אלפי מקומות עבודה שימגרו את האבטלה.
בעת טקס חנוכת פארק קק"ל, שישתרע על 3,000 דונם ושיושקעו בו בחמש השנים הקרובות כ-70 מיליון שקל, הבטיח ברק שוב כי "נזרים לדרום בדחיפות מפעלים רבים כדי למנוע את המראות הקשים שראינו בטלוויזיה".
במהלך הביקור התברר עוד לברק שמפעל בונז'ור, אותו אמור היה להקים איש העסקים אליעזר פישמן, יועבר ככל הנראה למקום אחר, מכיוון שמרכז ההשקעות במשרד התעשיה והמסחר, לא אישר לפישמן השתתפות של 24% בפרויקט, המוערך בעלות של 150 מיליון שקל. ראש עיריית אופקים, יאיר חזן, קרא לברק לעשות מאמצים עילאיים לסייע לפישמן להקים את המפעל, האמור להעסיק כ-250 מתושבי העיר.
האבטלה באופקים, אגב, עמדה בחודש שעבר על 11.5 אחוזים. את הביקור סיכמו חלק מהתושבים במרירות: "במקום להביא לנו עבודה ולחם, הביאו לנו עצים. עם עצים אי אפשר ללכת למכולת".
אכזבה נוספת במהלך הביקור ציפתה לעיתונאים. ראש הממשלה סירב לענות על שאלות, ואף לא כינס מסיבת עיתונאים. ברק אף טען בפני העיתונאים כי "דוד זיסו לא מאשר לי לענות על שאלות", ולבסוף הסכים לענות על שתי שאלות בלבד, בחדרון קטן במפעל ספיה. בתגובה החליט תא העיתונאים של הנגב כי מעתה לא יסקרו יותר ביקורים של ראשי ממשלה ושרי ממשלה, אם לא יוסכם קודם לכן כי בעת הביקור תתקיים מסיבת עיתונאים. מזכירות תא העיתונאים הפיצה עצומה בנושא ו-12 העיתונאים שנכחו בביקור, חתמו עליה.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דייגו מיטלברג
ברק אמש באופקים. הבטחות
צילום: דייגו מיטלברג
מומלצים