שתף קטע נבחר

השר עוזי לנדאו: "יום הנכבה - קריאת תגר על קיומה של המדינה"

השר לביטחון פנים הביע חשש מהתפרעויות ברחבי ישראל במהלך היום, כשלטענתו לא מדובר ביום זיכרון אלא בציון הרצון הפלסטיני לממש את זכות השיבה לשטחי ישראל. ח"כ דהמשא הכחיש את הפרסומים כי חברי הכנסת הערבים יעמדו דום במסגד בכנסת, אך ח"כ א-סנע הודיע כי יעמוד דום בחדרו בכנסת

לרגל ציון יום הנכבה ברחבי השטחים ובישראל, אומר הבוקר (יום ג') השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, כי הוא מודאג לביטחון תושבי ישראל.
"חובתי לאפשר לאזרחים להפגין ולומר את כל אשר על ליבם גם אם הדברים לא מוצאים חן בעיני, אך אשמור גם על זכותו של כל אזרח לנסוע בביטחון בכבישים ובצירים שיישארו פתוחים", אומר השר לנדאו.
לנדאו מתח ביקורת חריפה על ערביי ישראל המשתתפים באירועי יום הנכבה. "אנחנו צריכים להבין שפה לא מדובר ביום זיכרון על דברים שהיו. פה מדובר על קריאת תיגר על עצם קיומה של מדינת ישראל. ביום הזה, הם מציינים את רצונם לממש את מה שהם מכנים זכות השיבה ליפו, לבאר שבע ולצפת ולגרש אותנו מכאן", אומר לנדאו.
השר לביטחון פנים הוסיף כי "אנחנו צריכים לעבור תהליך התפכחות ולהבין את המציאות שבה אנו חיים, אותה הכחשנו בשנים האחרונות. צריך להסתכל בעיניים פקוחות ולראות את ההקצנה שלצערי אוכלת בחלק מאזרחי ישראל הערבים. חלקם ההולך וגדל הולך ונסחף בדרך קיצונית עם התרופפותו של שלטון החוק בישראל", דברי לנדאו.
בתגובה לדבריו של לנדאו, אומר ח"כ עבד אל מאלכ דהאמשה: "שקר וכזב, אנו אזרחי ישראל ומבקשים לפתור את בעיותנו בתוך מדינת ישראל".
דהאמשה העריך כי ברחבי ישראל לא יתפתחו מריבות ועימותים במידה והמשטרה לא תתערב באירועי יום הנכבה.

ח"כ דהמשא: "לא נעמוד דקת דומיה במסגד בכנסת"

לדבריו, בניגוד לפרסומים, חברי הכנסת הערבים לא מתכוונים לעמוד דקת דומיה בתוך המסגד המאולתר שבכנסת. "כל בר דעת יודע שמסגדים לא נועדו כדי לעמוד בהם דקת דומיה. זוהי ידיעה חסרת שחר לחלוטין". הפרסומים על דקת הדומיה בכנסת, חוללו אתמול סערה בקרב חברי הכנסת מהימין שדרשו שלא לאפשר לחברי הכנסת הערבים לעשות זאת.
לעומת דהאמשה, ח"כ טאלב א-סנע הודיע כי הוא מתכוון לעמוד דקת דומיה, אך לדבריו, יעשה זאת בחדרו בכנסת בשעה 12.00.
ח"כ שאול יהלום מהמפד"ל מחה על כך נמרצות ואמר: "זהו אקט נורא שאומר כי הם משתפי פעולה עם אוייבי ישראל, הם צריכים לדעת את חובתם שהיא לציית למדינה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אתר הכנסת
מודאג לביטחון האזרחים. לנדאו
אתר הכנסת
מומלצים