שתף קטע נבחר

סקר: 65% מהציבור הערבי בארץ תומכים בדברי טיבי על מופז

הסקר שנערך בקרב הציבור הערבי בארץ הקיף 300 נסקרים. 16 אחוז מהנשאלים התנגדו לדברי טיבי

סקר שנערך אתמול (ד') בקרב הציבור הערבי בארץ והקיף 300 נסקרים, העלה כי 65% מהציבור הערבי תומך בדבריו של ח"כ אחמד טיבי, שאמר כי הרמטכ"ל, שאול מופז, אחראי באופן ישיר לרצח הפלסטינים. 16% מהנסקרים התנגדו לדברי טיבי ו-13% אמרו כי אין להם דעה. 6% אמרו כי הם אינם תומכים ואינם מתנגדים.
בתשובה לשאלה מה דעתכם על ח"כ אחמד טיבי אמרו 75% מהנשאלים כי, הם סבורים שח"כ טיבי הוא אדם וחבר כנסת אמיץ ו-10% אמרו כי הוא פזיז.
ח"כ טיבי אמר ל-ynet כי הוא חש גאווה לנוכח תוצאות אלה וכי אין זה מפתיע שהציבור הערבי תומך בו. "אין לי ספק שגם אלה שתוקפים אותי בחריפות יראו את הדברים בפרספקטיבה אחרת. עמדתי המתנגדת לחיסולים ולפגיעה בילדים היא מוחלטת וזו הסיבה לכך שהטלתי את האחריות על הרמטכ"ל מופז, במיוחד לנוכח דברי שר הבטחון, בנימין בן אליעזר, שאמר כי קצינים בצה"ל נהנים מחופש פעולה. לכן החלטתי לתקוף את העומד בראש המערכת".
טיבי אמר כי נתוני הסקר מעידים על פערים גדולים בין הציבור הערבי לציבור הישראלי, שהולים וגדלים במיוחד, מאז אירועי אוקטובר האחרונים. לדבריו, הפער ימשיך לגדול כל עוד הממשלה הישראלית תמשיך בתוקפנותה כלפי הציבור הפלסטיני בשטחים.
ח"כ טיבי אמר כי, הקריאה להסיר מעליו את ההגנה שהעניק לו יו"ר הכנסת זהה לקריאה להתרת דמו.
גורמים בציבור הערבי ואינטלקטואלים בעולם הערבי התקשרו ביומיים האחרונים לח"כ טיבי והביעו תמיכה בדבריו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
אחמד טיבי. מרוצה מתוצאות המשאל
צילום: גלי תיבון
מומלצים