שתף קטע נבחר

ח"כ ברקה: הפלסטינים צריכים להמשיך באינתיפאדה

לדבריו, הוא אינו קורא לפלסטינים להמשיך בפן החמוש אלא בצביון העממי של האינתיפאדה. כמו כן הוא מסביר כי לישראלים אין סיבה לדאוג מהתבטאויות כאלה שכן מחנה השלום, יהודים וערבים, צריך להתאחד ולמנוע מממשלת שרון להמיט אסון על ישראל ועל הפלסטינים

חבר הכנסת מוחמד ברקה, יו"ר סיעת חד"ש, אומר כי על הפלסטינים להמשיך באינתיפאדה, לצד המאמצים לשוב לשולחן המו"מ לשלום.
ברקה אמר את הדברים בסיור שקיים היום (ה') בחברון בהשתתפות חברו לסיעה, ח"כ עסאם מחול וח"כ טלאב א-סאנע, יו"ר סיעת רע"ם. המשתתפים סיירו בחברון כאורחים של הרשות הפלסטינית. חברי הכנסת הערבים נפגשו עם חברי המועצה המחוקקת הפלסטינית בחברון ועם מפקדי מנגנוני הביטחון הפלסטיניים באזור וכן ערכו ביקור בבית החולים עאליה בעיר, שם מאושפזים פלסטינים שנפצעו באינתיפאדה.
בשיחה עם ynet אומר ח"כ ברקה כי אין משמעות דבריו קריאה לפלסטינים להמשיך באינתיפאדה בפן החמוש והמזוין שלה, אלא תמיכה בהמשך האינתיפאדה בצביון העממי שלה. לדבריו, המשך האינתיפאדה או הפסקתה אינם תלויים בדברים שהוא אומר אלא בהחלטה אסטרטגית שלקחו הפלסטינים להמשיך באינתיפאדה כדי להשיג את זכויותיהם הלגיטימיות.
לציבור היהודי, הוא אומר, אין סיבה לדאוג מהתבטאויות אלה ואין להסביר אותן כאיום על הציבור הישראלי ועל דעת הקהל בישראל, "להפך, על כל מחנה השלום בישראל, הערבים והיהודים, להתאחד כדי למנוע מממשלת שרון להמיט אסון על הפלסטינים ועל מדינת ישראל". לדבריו, הממשלה מתכננת לרוקן את העיר העתיקה בחברון מ-40 אלף תושביה, כדי למצוא חן בעיני כמה מאות מתנחלי חברון. דבריו נועדו, הוא מסביר, לחשוף שמדיניות שרון המוצהרת שלא לשאת ולתת בצל המשך האינתיפאדה, היא מדיניות שגויה, בלתי ישימה ומאיימת לדרדר את האזור ולהרחיב את מעגל האלימות.
מהפגישות שהתקיימו בחברון ולפני כן עם מנהיגים פלסטינים בגדה ובעזה, טוען ברקה, בולטת העובדה כי הפלסטינים מאוחדים סביב הדעה שאין דרך אחרת ואין אלטרנטיבה לשלום וכי הם מבינים שאין לסכסוך פתרון אחר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
ברקה. "צריך להתאחד"
צילום ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים