שתף קטע נבחר

דרעי על שרון: "מהאופוזיציה זה נראה פשוט להביא שלום"

באיגרת, ששלח מנהיג ש"ס לשעבר לאוהדיו, מתח דרעי ביקורת על ראש הממשלה: "דברים שרואים מכאן לא רואים משם". התכנית המדינית של דרעי לקוחה מפרשת השבוע: "אם בחוקותי תלכו - וישבתם לבטח בארצכם"

אריה דרעי מתח ביקורת מרומזת על ראש הממשלה, אריאל שרון. "מעניין, בתור ראש אופוזיציה זה היה נראה פשוט כל כך, להביא שלום וביטחון. רק לתת לצה"ל לנצח וזהו. כנראה שדברים שרואים מכאן לא רואים משם", דברי דרעי.
הדברים פורסמו באיגרת ששלח דרעי לאוהדיו ושפורסמה בגיליון "מעיין השבוע", שמופץ מידי שבוע על ידי תנועת "אל המעיין".
בצד הביקורת משבח דרעי את התנהלותו המדינית העכשווית של שרון וכותב, כי טוב ששרון מבין כי "המצב מורכב ושצריך להתאזר בסבלנות". לדברי דרעי "טוב שרגש האחריות גובר ומרסן ואין לקנא בהתחבטות ובהתלבטות, כי זה אכן לא פשוט לאחוז בהגה ספינה מטלטלת בסערה, כשחמישה מיליון אנשים מסתופפים על סיפונה".
בניגוד לדברים שאמר ראש הממשלה, טוען דרעי, כי פתרון המצב המדיני-ביטחוני הוא "פשוט כל כך". הפתרון המדיני על פי דרעי לקוח מפרשת השבוע (בחוקותי) והוא מצטט: "אם בחוקותי תלכו, ואת מצוותי תשמרו ועשיתם אותם וישבתם לבטח בארצכם ונתתי שלום בארץ". אין זו הפעם הראשונה שדרעי עושה שימוש בפסוקים אלה ומציג אותם כתוכנית מדינית אלטרנטיבית.
"כל יהודי שלומד שיעור תורה, שמקיים מצווה, ששולח בניו לחינוך תורני, מוסיף נדבך לשלום ולביטחון, מונע פיגוע ומציל חיים", דברי דרעי.
גם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, התייחס בעקיפין באחת מהדרשות שלו בשבוע החולף למצב המדיני. לדברי הרב עובדיה: "אומות העולם כולן, מגדולה ועד קטנה, אין אחד שאוהב את עם ישראל". הרב הסביר למאזיניו כי: "בשביל התורה שונאים אותנו אומות העולם, אין להם יושר, אין להם צדק...אם עושים לפעמים איזה דבר מחווה כלפינו, יש להם איזה אינטרס. עושים בשביל האינטרס שלהם, לא מפני שאוהבים אותנו, אין להם שוב אהבה איתנו".
על חיילי צה"ל אמר הרב עובדיה: "יש בהם חכמים ויש בהם פיקחים". הרב הסביר, כי אם לא יהיו לעם ישראל שונאים אזי החיילים "במקום שיעשו פטנטים בשביל לכבוש את אלה השונאים שלנו יהיו כולם לומדים תורה...יילכו לישיבות, ילמדו תורה, יהיו גדולי תורה".
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 1
אריה דרעי. פתרון כל כך פשוט
צילום ערוץ 1
מומלצים