שתף קטע נבחר

ביקורת על שרון בישיבת הקבינט

השרים מחו על כך שלא עודכנו לפני תקיפת מטוסי צה"ל בשטחים בסוף השבוע. השר סנה טען כי הקבינט התכנס בפעם האחרונה רק לפני חודש והשר בניזרי מחה על כך ש"הממשלה וצה"ל מתנצלים יותר מדי". שרון הצדיק את התקיפה ואמר כי "הביטחון הוא הדבר החשוב ביותר במטרות ישראל"

שרים רבים מתחו היום (א') ביקורת בישיבת הקבינט המדיני - ביטחוני ובממשלה על כך שהקבינט לא ערך דיון לפני הפגזת צה"ל בשטחים ביום שישי.
ראש הממשלה הסביר בישיבת הממשלה את המניעים לתקיפת מטוסי הקרב, ואמר כי "ביטחון ישראל זה הדבר החשוב ביותר במטרות ישראל". לדבריו, "יש להודות לצה"ל ולחיל האוויר על פעולתם ולכל האזרחים שמגלים עירנות". שרון אמר בדיון כי "מדובר במערכה ממושכת שנכפתה עלינו ויכולת העמידה תלויה בראש וראשונה בשרים שנבחרו להנהיג את העם".
קודם לכן, בישיבת הקבינט מחו השרים על כך שלא עודכנו טרם התקיפה, למרות שבעבר הסמיכו את המטבחון, המורכב משר החוץ, שר הבטחון וראש הממשלה, לקבל החלטות גם ללא כינוס הקבינט.
בין המבקרים נמצא גם השר מתן וילנאי שלא נכח בישיבה מאחר והוא שוהה בפולין. וילנאי סבור כי אופי הפעולה לא היה נכון, אך יש לזכור כי וילנאי עצמו היה זה שהעלה את הרעיון, בישיבת הקבינט הראשונה, להסמיך את המטבחון לקבל את ההחלטות ללא הקבינט.
השר סנה טען בישיבה כי דרש לכנס את הקבינט כבר ביום חמישי לפני ההסלמה במצב. הוא ציין כי הקבינט התכנס בפעם האחרונה לפני חודש והוא סבור שבתקופות עימות צבאי מקובל לכנס הקבינט לעיתים קרובות מהרגיל.
"לא כך היו הדברים צריכים להיעשות" אמר שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי, שהצטרף לביקורת של השר סנה. בניזרי אף סבור כי הממשלה וצה"ל מתנצלים יותר מדיי על עוצמת הפעולות. "אותי לימדו כשהייתי חייל, שבמלחמה כמו במלחמה, הבא להורגך השכם להורגו. תפסיקו עם ההתרפסות הזו כי התייפיפות הנפש הזו מציירת אותנו רע. איני מצליח להבין איך תמיד אנו נכשלים בהסברה, גם אחרי יום שישי השחור שבו נפצעו מאה איש וחמישה נהרגו. שוב נכשלנו בהסברה. צריך לפעול מייד בקו חזית חדש ששמו התקשורת, שנותן משקל רב לדעת הקהל העולמית". בניזרי הציע אף להחמיר את כניסת הפלסטינים לשטחי ישראל.
שר המשפטים, מאיר שטרית, הצדיק את המתקפה ודרש מראש הממשלה שהקבינט ידון באסטרטגיה הישראלית. ראש הממשלה הודיע כי בישיבת הקבינט הבאה יתקיים דיון כזה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שיבח את חיל האוויר. שרון
צילום איי פי
ארכיון ידיעות אחרונות
"הקבינט לא התכנס". סנה
ארכיון ידיעות אחרונות
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מתנצלים יותר מדי. בניזרי
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים