שתף קטע נבחר

ח"כ אזולאי ביקש מהנשיא לחון את מרגלית הר שפי

סגן שר הפנים העביר את בקשתו לנשיא, משה קצב, באמצעות מכתב. אזולאי טען בפני הנשיא, כי הכלא לא מאפשר להר שפי לקיים אורח חיים דתי וכי מדובר באשה צעירה, שמשפטה שיבש את כל מהלך חייה

סגן שר הפנים, ח"כ דוד אזולאי מש"ס, שלח אמש (יום ב') לנשיא המדינה, משה קצב, מכתב ובו הוא מבקש מהנשיא לחון את מרגלית הר שפי. בקשתו של אזולאי באה בעקבות ביקורו אצל הר שפי בכלא נווה תרצה.
לטענתו של סגן השר אזולאי, בכלא לא ניתנת להר שפי האפשרות לשמור מצוות ולאשה דתית, מגבלה זו היא מהותית ביותר. "שוחחתי ארוכות עם הר שפי ונוכחתי לדעת שכאסירה דתית לא ניתנים לה התנאים המינימליים לקיים אורח חיים דתי", כותב סגן השר לנשיא.
"נוכחתי גם לדעת, כי בכלא נווה תרצה אין תנאים לאסירות הרוצות לשמור מצוות ויותר ויותר נשים היושבות בכלא מעוניינות לשמוע שיעורי יהדות וללמוד תורה בין כתלי הכלא והדבר נמנע מהן. מזה כחמש שנים נענשת מרגלית ללא אפשרות לעבוד, להקים משפחה ולהשתלב בחברה. מדובר בבחורה צעירה שעתידה עוד לפניה והגעתי למסקנה, כי יש לסייע לה בכל דרך להשתקם ולהשתלב בחברה. ברצוני לציין בפני כבוד הנשיא כי הר שפי הביעה חרטה... לאור כל זאת הייתי מבקש, בכל לשון של בקשה, לשקול בחיוב להעניק לה חנינה, ויפה שעה אחת קודם", כתב אזולאי.
נשיא המדינה אמר לפני מספר ימים, כי הוא אינו שוקל, בשלב זה, להעניק חנינה להר שפי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
מרגלית הר שפי. הביעה חרטה
צילום ערוץ 2
מומלצים