שתף קטע נבחר

16 שנות מאסר ל"פדופיל מרמלה"

אריה גולדמן, שעבד כמאבטח בבית ספר והודה באונס ילדים, נשלח היום לכלא. השופטים קבעו כי "ילדי ישראל זכאים להסתובב ברחובה של עיר ללא פחד וחשש ושומה עלינו להגן עליהם מפני נאשם זה והדומים לו". עורך דינו הודיע כי יערער

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ג') 16 שנות מאסר בפועל ושנתיים מאסר על תנאי על "הפדופיל מרמלה", אריה גולדמן.
גולדמן הורשע, על פי הודאתו, בביצוע מעשי סדום במספר קטינים ומעשים מגונים בילדים בין הגילאים 13-9. המשטרה חושדת כי הוא תקף כ-40 ילדים, אולם רק חמש משפחות הסכימו להתלונן.
התובעת, עורכת הדין טובה פרי, ביקשה לגזור עליו עונש מאסר ארוך עקב הנזק שגרם לקורבנותיו. השופטים כתבו בגזר הדין: "נוכח חומרת נסיבות ביצוע העבירות, מספרן, תכיפותן, ביצוען ומסוכנותו, לא ראינו מקום להעדיף את שיקוליו של הנאשם. ילדי ישראל זכאים להסתובב ברחובה של עיר ללא פחד וחשש ושומה עלינו להגן עליהם מפני נאשם זה והדומים לו".
עם זאת, השופטים החליטו שלא לגזור על גולדמן את העונש המירבי מאחר והודה במיוחס לו וחסך מהקורבנות ומבני משפחתם את עוגמת הנפש של מתן עדות בבית המשפט.
לאחר מתן גזר הדין החלו בני משפחתו של גולדמן להשתולל בבית המשפט ואביו צעק כי במדינת ישראל אין משפט צדק. עורך הדין צבי לידסקי, המייצג את הנאשם, הודיע כי יערער לבית המשפט העליון. "מדובר באדם שהוא ברמה של ילד, עד היום הוא לא יודע את שמי. הוא נפלט מכל המסגרות הקיימות וגם בעבירות שביצע חשב שמדובר במשחקי ילדות", טען עורך הדין.
גולדמן שוחרר בעבר מהצבא על פרופיל נפשי, אבל למרות זאת הוא הועסק כמאבטח וחובש בבית ספר ברמלה.

פרטי ההרשעה

גולדמן הורשע בין השאר בביצוע מעשה סדום ומעשה מגונה בנער בן 13 אותו שכנע ללכת עמו לבית ספר. כאשר הנער סירב ואף ניסה להימלט ממנו תפס אותו גולדמן, משך אותו בחולצתו ואיים עליו כי אם ינסה לברוח ממנו - יכה אותו. לאחר מכן הכניס אותו לחדר בבית הספר, שם הכין מזרון מבעוד מועד, הפשיט אותו ואנס אותו. שבוע לאחר מכן פגש גולדמן שוב באותו נער בבית הספר, וביצע בו מעשה סדום. גולדמן ביצע באותו נער את המעשים שוב ושוב, תוך שהוא מאיים עליו כי אם יסרב לשתף עמו פעולה יפיץ ברבים את המעשים שביצע בו.
באישום אחר הורשע כי לפני שנתיים, כאשר עבד כחובש ומאבטח בבית ספר ברמלה, הכיר במהלך טיול שנתי נער בן 13, התיידד איתו ואנס אותו. הוא הואשם גם בביצוע מעשים מגונים בילד בן 11, בילד בן 10, בילד בן 9.


במשטרת רמלה שחשפו את פרשת ה"פדופיל" היו מסופקים היום עם היוודע גזר הדין. במשך שבועות עסק כל צוות החוקרים של משרד הנוער של התחנה בפרשה. הצוות נתקל בקשיים גדולים, שכן הרבה ילדים שנפלו קורבונת סירבו לשתף אתם פעולה. בסופו של החיקרה, הגישה משטרה את החומר לפרקליטות כשיש לה רק חמישה עדי תביעה ממקרים שאומתו. יחד עם צויינו עוד עשרות מקרים שבהם פגע הפדופיל בילדים.

"עבודת המשטרה היתה כדאית"

מפקד תחנת משטרת רמלה, סגן ניצב יפרח דוכובני, אמר בתגובה לגזר הדין: "זה רק מראה שהעבודה של המשטרה היתה כדאית, ובית המשפט קיבל את זווית ראייתנו שהבחור אשם. אני שמח שבתי המשפט מתייחסים לעבירה כזו בצורה חמורה ביותר. אין לנו ספק שהאיש צריך טיפול צמוד, כפי שהקורבנות צריכים טיפול כזה".
דוכובני הוסיף כי "מדובר היה בתיק סבוך ביותר. הקושי בחקירה היה שהקורבנות לא שיתפו אתנו פעולה בגלל בושה. הם חשו כאילו יש להם אשמה עם מה שקרה. אנחנו סיימנו את התיק הזה, כשבידנו רק חמישה עדי תביעה מתוך הרבה אחרים. לשמחתי בית המשפט קיבל את ממצאי חקירתנו, ובעונש החמור נתן ביטוי גם לקורבנות שלא שיתפו פעולה. העונש מייצג את כל החשדות שהביאה המשטרה".לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובי בכר
נשלח לכלא, אריה גודלמן
צילום: דובי בכר
מומלצים