שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  איפה המעלית לעיר התחתית

  האזרח י' פונה לראש עיריית חיפה ושואל: האם זה נכון שהעיר התחתית בנויה מתחת לאדמה?

  יואל קרני שואל עמרם מצנע עונה 

  יואל קרני שואל
  18 בפברואר 2000

  לכבוד ראש עיריית חיפה מר מצנע, לשכת ראש העירייה

  חסן שוקרי 14 חיפה 33105

  מאת יואל קרני - יליד חיפה

  הנדון: סכסוך נמשך עם ידידי אמציה שמשוני

  מר מצנע היקר,

  ידוע לי שזמנך יקר (ובביקורי התכופים בחיפה, בה נולדתי, אני נוכח שאתה מנצל את זמנך המועט היטב ובצורה מעוררת הערצה), ולמרות זאת אני מרשה לעצמי לגזול ממך דקה ולא יותר בשאלה המאיימת להרוס ידידות אמת ביני לבין ידידי, אמציה שמשוני.

  מדובר בויכוח ארוך שנים בין אמציה, ידידי, שנולד בבאר שבע לביני, יליד העיר. אמציה זה טוען בעזות מצח שהמושג "העיר התחתית" בחיפה מתייחס לרחובות העיר הנמצאים בשיפולי הכרמל באזור הקרוב לים ואילו אני, שכל נעורי חלפו עלי בעיר, יודע ש"העיר התחתית" הינה בכלל עיר אחרת לגמרי שבנויה מתחת לחיפה.

  ידוע לי היטב שה"עיר התחתית" הינו העתק מדויק של העיר חיפה, אלא שהיא נבנתה תחת האדמה כדי להסתיר מפעלים רגישים הנמצאים בה ואשר חשובים לבטחון ישראל. בכל פעם שאני מסביר זאת לידידי אמציה הוא מסרב לקבל זאת ולועג לי.

  בטרם אנתק את יחסי עם נודניק זה, הייתי מודה מאד לאדוני אם היה מאשר בכתב את גרסתי ובכך סותם לידידי את פיו פעם אחת ולתמיד, ומציל בכך חברות שלהוציא את הויכוח הנ"ל אין בה דופי.

  כחיפאי מובנת לי רגישות ה"עיר התחתית", ולכן מובן שאיני מתכוון לפרסם ברבים את אישורך לקיומה, ואסתפק בהצגת האישור לידידי השחצן שחושב שהוא יודע הכל.

  אנא המשך בעבודתך הברוכה והמורגשת בחיפה למען אזרחיה בהם ילדי ונכדי.

  שלך,

  יואל קרני

  חזור למעלה
  עמרם מצנע עונה
  חיפה, כ"ח אדר תש"ס

  07/03/2000

  32572

  לכבוד מר יואל קרני

  שלום רב,

  הנדון: העיר התחתית בחיפה

  סימוכין: מכתבך שהגיע ביום ה' 24.2.2000

  מכתבך אלי, שהגיע ללשכתי, הועבר לעיוני וברצוני לעדכנך בפרטים הבאים:

  העיר התחתית בחיפה היא החלק הבנוי מתחת להדר הכרמל, בשיפולי הכרמל עד האזור הקרוב לנמל חיפה. חיפה המודרנית, שראשיתה באמצע המאה ה-18, התחילה להתפתח באזור זה. לא קיימת ולא היתה קיימת מעולם כל עיר תחתית הבנויה מתחת לחיפה, ולא ברור לי מאין לקוח המידע שברשותך.

  אני מניח שהגיע הזמן שתיגש לחברך, אמציה שמשוני, תלחץ את ידו ותמשיכו להיות ידיד אמת כפי שהייתם כל השנים. וכמובן, רצוי שתערכו טיול בעירנו ותתרשמו שוב מהמבנה הטופוגרפי של העיר, ומיופיה.

  כל טוב לך.

  בברכה,

  עמרם מצנע, ראש העיר

  חזור למעלה
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים