שתף קטע נבחר

הופסקו החיפושים באתר האסון; ייתכן שיש נעדר נוסף

פיקוד העורף קיים הלילה טקס לציון סיום עבודות החילוץ בהריסות אולמי ורסאי בירושלים. אבל המשטרה אומרת שהיא עדיין מחפשת אחר פועל פלסטיני, שייתכן שנמצא מתחת להריסות. מוקדם יותר טען אלוף פיקוד העור, בסתירה לדברי המשטרה, כי "על פי תחקיר יסודי של משטרת ישראל, אין אנשים נוספים בבניין". הממשלה תדון ביום שלישי בהקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון (קישור לסרט הוידאו של החתונה מימין)

בירושלים התקיים הלילה (שבת) טקס של פיקוד העורף לציון סיום עבודות החילוץ בהריסות אולמי ורסאי בשכונת תלפיות.
בשעה 17:00 בערב, בתום הערכת מצב של הגורמים המעורבים, החליט אלוף פיקוד העורף, גבי אופיר, להפסיק את עבודות החיפוש באתר האסון.
בהודעה שמסר האלוף אופיר הוא טען כי "על פי תחקיר יסודי של משטרת ישראל, אין אנשים נוספים בבניין. כל מי שהשתתף בחתונה אכן נמצא או בביתו בבית חולים או בין כל החללים שפונו וזוהו, כולל העובדים שעבדו באולם החתונות. בדקנו את כולם, וכולם נמצאים איפה שהם צריכים להיות".
האלוף אופיר הוסיף: "הגג מהווה סיכון, וחל בו שינוי בשעות באחרונות. עובדה זו הקלה על ההחלטה להפסיק את החיפושים. אני שקט מאוד עם ההחלטה שלי להפסיק את העבודה".
ואולם מפקד מחוז ירושלים, מיקי לוי, סתר את דבריו של אופיר, ואמר כי "היו במקום עובדים זרים, שאנחנו עדיין בודקים לגביהם. עדיין חסרים לנו שני שמות, שכרגע אנחנו עושים בדיקה יסודית מאוד ואינטנסיבית כדי לבדוק שהם לא נמצאים מתחת להריסות".
מאוחר יותר בשעות הערב איתרה המשטרה אחד משני הנעדרים, אדם בשם יהודה. המשטרה עדיין מחפשת אחר פלסטיני, שייתכן כי היה באתר האסון.
צוותי החלוץ של פיקוד העורף איתרו 23 גופות בין ההריסות. בשבת אחרי הצהריים הפסיקו כוחות החילוץ את העבודות למשך שעה קלה, לאחר שחלה נטיה בשיפוע התקרה ועלה חשש כי היא עלולה לקרוס. במשטרה אמרו כי קיים חשש לתנודה בעמוד המרכזי התומך בתקרה ולכן הופסקו העבודות. שני פצועים מכוחות החילוץ נרשמו בשבת: אחד המחלצים נפגע בידו באורח קל מלבנים שנפלו ושוטר נפגע ברגלו לאחר שאחד מחלקי המסוע, המעביר לבנים, צנח עליו.

הממשלה תדון בהקמת ועדת חקירה ממלכתית

ראש הממשלה, אריאל שרון, זימן ישיבת ממשלה מיוחדת ביום שלישי, כדי לדון בהקמת ועדת חקירה ממלכתית לאסון. בביקור שערך באתר האסון באולמי "ורסאי" בירושלים אמר שרון: "אירע כאן אירוע מזעזע. מהקשים ביותר שקרו במדינת ישראל. הייתי מגדיר זאת עד כדי אסון לאומי. אנו עומדים במערכה קשה ממילא, וצריך לעשות כל מאמץ כדי שנמצאת הדרכים למנוע אסונות". שר החוץ, שמעון פרס, הודיע שהוא תומך בהקמת ועדת חקירה.

בסיקור האסון השתתפו: ענת רואה, יהונתן ליס, לינוי בר גפן, אבישי בן חיים, סמדר שמואלי, ורד לוביץ', מירב יודילביץ' ויובל פייס

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
אולמי ורסאי לאחר הקריסה
צילום איי פי
צילום ערוץ 1
צוותי החילוץ
צילום ערוץ 1
צילום ערוץ 2
החתן והכלה, אסי וקרן דרור. דקות לפני האסון
צילום ערוץ 2
מומלצים