שתף קטע נבחר

ידידו של שרון: "הוא גלותי, מנהיגותו סמרטוטית"

אריאל שרון לא ציפה מן הסתם למתקפה הזו: מי שנחשב לאחד המקורבים לו מבין המתנחלים, יעקב כץ (כצל'ה), מנכ"ל ערוץ 7, תוקף בחריפות את ראש הממשלה, ומנבא כי לא יישאר זמן רב בתפקידו. לשכת רה"מ: "הדברים אינם ראויים לתגובה"

"שרון הוא איש גלותי, שמנהיגותו סמרטוטית" - במילים חריפות אלה תקף דווקא רעו הוותיק של שרון, יעקב כץ (כצל'ה) את ראש הממשלה.
כץ אמר בערוץ שבע, שבו הוא משמש כמנכ"ל, כי שרון ניתק את עצמו מציבור המתיישבים. הוא אף האשים את ראש הממשלה ב"חולשה ופוסט ציונות".
יעקב כץ נחשב במשך שנים לידיד אישי של שרון. הידידות בין השניים נולדה בזמן מלחמת יום הכיפורים, כששירת כץ כקצין בסיירת שקד, נפצע אנושות ושרון נלחם כדי שיפונה במסוק.
בראיון לערוץ 7 אמר כץ כי הוא "רואה את ההידרדרות ביחסו של אריק לעם ישראל ולארץ ישראל". הוא הוסיף: "אריק החליט כאסטרטגיה לנתק את עצמו מציבור המתיישבים", והסביר כי הוא מתכוון לעובדת היעדרם של יועצים ועוזרים מקרב המתיישבים בסביבת שרון.
לדבריו, שרון "מנסה לחשוב בשיטה המקובלת של השמאל הישראלי, שהיא שיטה פרקטית וחסרת אמונה, אשר יסודה בשורש הוא שלעם ישראל אין כוח להתמודד עם הבעיות". כץ אמר כי מדובר בפוסט ציונות והוסיף כי שרון "טועה טעות גדולה ומרה. עם ישראל הוא עם חזק ותושבי מדינת ישראל חזקים, ומי שחלש זה אריק שרון ואנשים שסביבו שמריצים אותו כמו עכבר קטן לכלי התקשורת".
כץ שפע "פנינים" נוספות נגד ראש הממשלה: "שרון של היום הוא איש חסר ביטחון, חסר חזון, חסר ישראליות, איש גלותי". לדבריו, "לא יעלה על הדעת שיהיה כאן מה שקרה בפולין וגרמניה, שגוי לוקח נשק וכשהוא רוצה יוצא לרחוב והורג יהודי ולא דואג שיקרה לו כלום".
על עתידו של שרון כראש ממשלה אמר כץ: "צריך להיות מסר של גבורה לעם. אם אריק לא מסוגל לתת את המסר הזה, אז הוא יוחלף. אני מניח שלא ייקח זמן רב והאיש הזה לא יהיה בתפקיד שלו".
מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "הדברים אינם ראויים לתגובה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. "רץ כמו עכבר קטן לתקשורת"
צילום איי פי
מומלצים