שתף קטע נבחר

ש"ס תובעת להדיח את פינס מתפקיד יו"ר ועדת החוקה

זאת בעקבות החלטתו לדחות את ההצבעה החוזרת על הצעת הפשרה של שר המשפטים, שאמורה לאפשר את שחרורו מהכלא של אריה דרעי, לאחר ריצוי מחצית מהעונש. "כעת ברורה לכולם השנאה התהומית לספרדים", אומר ח"כ פרץ מש"ס. ההצבעה נדחתה לשבוע הבא

בש"ס תובעים היום (ד') להדיח את יו"ר ועדת החוקה, ח"כ אופיר פינס, בעקבות החלטתו לדחות את ההצבעה החוזרת על הצעת הפשרה של שר המשפטים, מאיר שטרית, לחוק ביילין. הצעת הפשרה אמורה לאפשר את שחרורו של דרעי מהכלא בתום מחצית מתקופת מאסרו.
בשבוע שעבר נדחתה הצעת הפשרה של שר המשפטים ברוב של 8 מול 7, ולבקשת חברי הכנסת של ש"ס, איפשר ח"כ פינס הצבעה חוזרת היום בוועדת החוקה. עם זאת, בתחילת הישיבה הציע פינס כי שתי ההצעות תעלינה להצבעה במליאה: הצעתו של שר המשפטים, מאיר שטרית, לפיה חוק ביילין יחול רק על מי שהחלו לרצות את מאסרם לאחר כניסת החוק לתוקף, וכן ההצעה המקורית של החוק, על פיה חוק ביילין יחול גם על מי שמרצה את מאסרו כעת. על פי חוק ביילין, אסיר שריצה שלושת רבעי מעונש המאסר שלו יכול הלשתחרר, לעומת חוק דרעי, שמאפשר שחרור כבר אחרי מחצית מריצוי העונש.
שר המשפטים שטרית, השוהה בימים אלה בחו"ל, הסכים מראש להצעת פינס, אולם חברי הכנסת של ש"ס התנגדו לה. פינס החליט לערוך הצבעה על עצם קיום ההצבעה החוזרת, וגילה כי עשרה ח"כים מתנגדים להצעתו, בהם הח"כים נחמה רונן (מרכז) ויוסי כץ (עבודה), שבשבוע שעבר תמכו בפינס או נמנעו מהצבעה. פינס החליט, לפיכך, לדחות את ההצבעה החוזרת עצמה ואת הדיון בנושא, עד לאחר ששר המשפטים מאיר שטרית ישוב מחו"ל, בשבוע הבא.
חברי הכנסת של ש"ס זעמו וצעקו לעברו "חצוף, אין לך זכות, אתה לא הגון, זו לא ועדה פרטית שלך. צריך להדיח אותך".
ח"כ יאיר פרץ (ש"ס) אמר בתגבוה כי "סוף סוף יצא המרצע מן השק וכעת ברורה לכולם השנאה התהומית לספרדים".
ח"כ רחמים מלול מש"ס, ממקורביו של אריה דרעי, אמר כי "נחשף פרצופו האמיתי של אופיר פינס. הוא לא מסוגל לקבל החלטה שהתקבלה ברוב דמוקרטי, בגלל האובססיה שלו נגד אריה דרעי". עם זאת הביע ח"כ מלול קורת רוח מכך ש"באופן אבסורדי הדחייה של ההצבעה רק עוזרת, כי ככל שהזמן עובד, עוד אסירים נכנסים לקריטריונים של חוק דרעי והם יוכלו להשתחרר אחרי מחצית תקופת מאסרם".
פינס הסביר את החלטתו לדחות את ההצבעה במילים: "זו לא הפעם הראשונה שהצבעה על עצם קיומה של הרביזיה לא נעשית ביום בו מצביעים על הרביזיה עצמה. אני לא מתרשם מגילויי ההתלהמות, החוק הזה מרחיק לכת ולכן ראוי להפריד בין ההצבעות. בשבוע שעבר יכולתי לעשות מחטף ולבצע רביזיה מיד, והם היו מפסידים, אבל לא עשיתי זאת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
פינס. "לא מתרגש מגילויי ההתלהמות"
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים