שתף קטע נבחר

קריאות בליכוד להצטרף לממשלת אחדות

שטרית: הנושאים החברתיים הם החשובים ביותר, ואותם אפשר לקדם רק בממשלת אחדות. מיכאל איתן: גם אם הליכוד ינצח בבחירות, הוא לא יוכל לבצע את השינויים הדרושים, בגלל שותפיו לקואליציה

למרות דחייתו של יו"ר הליכוד, אריאל שרון, את קריאתו של ראש הממשלה, אהוד ברק, להקמת ממשלת אחדות, נשמעו היום (יום ו') בליכוד גם קולות אחרים.
בעוד המתנגדים להצטרפות לקואליציה סבורים כי היענות להצעתו של ברק תפגע בסיכוייו של בנימין נתניהו לחזור לזירה הפוליטית, יש כאלה שחזרתו של נתניהו מעניינת אותם פחות ממה שהם מכנים "סיכוי אמיתי לשינוי בישראל", שיתאפשר לדבריהם רק בממשלת אחדות.
חבר הכנסת מאיר שטרית, המועמד לראשות הליכוד, תמיד היה תומך נלהב בממשלת אחדות. לדבריו, הנושאים החברתיים הם הנושאים החשובים ביותר הנמצאים על סדר יומה של המדינה ואותם אפשר לקדם רק עם ממשלה כזאת.
"אם אפשר לתת לזרם נפרד, שלא מתחנך לציונות, יום לימודים ארוך כפי שנותנים לש"ס", אומר שטרית, "ניתן לתת זאת גם לכל ילדי ישראל, אם יהיה לממשלה סדר יום חדש. ממשלת אחדות תוכל לטפל בקיטוב בעם ובבעיות הפנים בצורה רצינית. נעשה זאת תוך שותפות גורל, שכן אחרי הכל גם אנחנו וגם 'ישראל אחת' ישראלים".

הליכוד התיימר פעם להיות מפלגה חברתית, אז איפה כל נושאי הדגל החברתי, למה הם לא מצטרפים אליך?

"כל אחד ונימוקיו שלו. מה שרבים לא מבינים זה שהליכוד נכשל בבחירות בגלל הנושאים החברתיים, ובעבר ניצח בבחירות בגלל אותם הנושאים. מעבר לכך, עדיין לא הגיעה הצעה רצינית מברק והמשא-ומתן המדיני עדיין מתנהל. תמיד תמכתי באחדות והצעתי זאת גם לנתניהו מיד אחרי חתימת הסכם וואי. אם הוא היה מקבל אז את עצתי, לדעתי הוא היה עדיין בשלטון".
תומך נוסף בממשלה אחדות, בעבר וגם בהווה, הוא חבר הכנסת מיכאל איתן. לדבריו, גם אם הליכוד יעלה לשלטון אחרי בחירות אי אפשר יהיה לבצע שינויים חשובים במדינה בגלל מי שיהיו שותפיו בקואליציה.
"הציונים מימין ומשמאל צריכה להתאחד לתוכנית מגובשת", אומר איתן, "רק ממשלת אחדות יכולה לשים על סדר היום נושאים כמו איחוד העם, גלובליזציה ונושאים חברתיים. הממשלה הנוכחית לא יכולה לעשות את זה, כי אין לה רוב בכנסת והאופוזיציה, בניסיונה להפיל את הממשלה, מצביעה פעמים רבות נגד דברים שהיא דווקא תומכת בהם".
"זרמים רבים בישראל לא רואים עצמם שייכים לכאן", מסביר איתן, "כמו למשל החרדים, הערבים והעולים החדשים. אלו אנשים שלא מחוברים ל-ynet ולא מדברים כמונו על שלטון החוק. צריך לאחד את כולם ולגרום לכך שהפערים הכלכליים לא יהיו כל-כך גדולים". כמו כן סבור איתן, כי על ממשלת אחדות לטפל בחוקה, בזהות המדינה ובזכויות המיעוטים בה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מאיר שטרית. שותפות גורל
צילום: שאול גולן
ארכיון ידיעות אחרונות
מיכאל איתן. צמצום הפערים הכלכליים
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים