שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פלסטינים חגגו את הפיגוע ברמאללה
  ברשות הפלסטינים חוששים מתגובה ישראלית קשה. ערפאת גינה את הפיגוע וקרא לשמור על איפוק. אבו עלא: "הפלסטינים מוכנים לתגובה ישראלית בכל רגע". הג'יהאד האיסלאמי לקח אחריות. החמאס: "הוכח שניתן להגיע לכל נקודה בישראל"

  עשרות מתושבי רמאללה חגגו את הפיגוע בתל-אביב. רבים מהם ירו יריות באוויר מנשק קל וצעקו קריאות שימחה.
  ברשות הפלסטינים חוששים הלילה מתגובה ישראלית קשה. כוחות הביטחון אף פינו את המקומות המיועדים להפצצה, והתושבים מסתגרים בבתיהם.
  גורמים פלסטינים מדווחים כי הרשות הפלסטינית מנהלת מגעים קדחתניים עם מצרים, ירדן, האירופאים והאמריקנים, בניסיון למנוע תגובה קשה מצד ישראל.
  יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, גינה את הפיגוע בדולפינריום בתל-אביב. דובר, בשמו של ערפאת, שהתקשר לסוכנות הידיעות רויטרס אמר כי "ערפאת מגנה כל פגיעה באזרחים חפים מפשע". לדבריו, "ערפאת קרא לכל הצדדים לשמור על איפוק, להפסיק כל צורה של אלימות ולחזור למשא ומתן".
  יו"ר המועצה המחוקקת הפלסטינית, אבו עלא, אמר כי "הרשות הפלסטינית מגנה רצח חפים מפשע אך כל עוד אין פתרון מדיני צפוי כי בתגובה לאלימות הישראלית תבוא תגובה פלסטינית". לדבריו, "הפלסטינים מוכנים לתגובה ישראלית בכל רגע".
  ארגון גדודי ירושלים, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, נטל אחריות לפיגוע. בטקס שהתקיים אחר הצהריים בעזה הבטיחו מנהיגי הג'יהאד לשלוח בזמן הקרוב חמישה מתאבדים לתוך העומק הישראלי וכי בקרוב יבוצעו "פעולות איכותיות" כנגד ישראל. בטקס הודיעו ראשי הארגון כי ברשות התנועה משגר טילים שיוכנס בקרוב לשימוש.
  רוב הגורמים ברשות הפלסטינית מסרבים להתייחס לידיעה על הפיגוע אולם שני שרים הביעו בשיחה ל-YNET דאגה מהפיגוע והזהירו את ישראל מתגובה פרועה. לדבריהם, הרשות מגנה רצח חפים מפשע.
  עבדאללה שאמי, מנהיג הג'יהאד האיסלאמי בשטחים, אמר כי "מטרת הפיגוע היא סילוקם של שרון ושל כל הציונים מכל אדמת פלסטין כדי שישובו למקום ממנו הם באו". שאמי אומר כי דעת הקהל הבינלאומית איננה מעניינת את הפלסטינים ורק לחץ של הפלסטינים על ישראל יביא את דעת הקהל להתעורר ולהתערב בסיכסוך.
  דובר החמאס, ד"ר מחמוד-א-זהאר אומר כי הפיגוע מוכיח כי המוג'האדין הפלסטינים יכולים להגיע לכל נקודה ומטרה בעומק הישראלי.
  לדבריו, "כל עוד יימשכו הכיבוש וההתנחלויות, ימשיכו הפלסטינים בפעולותיהם נגד ישראל". א-זהאר אמר והוסיף "כל פלסטין, זו הכבושה ב-1967 וזו הכבושה ב-1948, המוצבים הצבאיים, צירי המתנחלים והמקומות הציבוריים, כל אלו הם יעדים לגיטימיים לפעולות טרור".
  לדבריו, "על שרון להחליט להפסיק את מדיניות השקרים לעם שלו". א-זהאר אמר כי הפלסטינים יודעים כי ישראל תגיב אך "הם מוכנים לכך".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים