שתף קטע נבחר

דרעי: "אני מעדיף את מעשיהו על קיסריה"

לקראת כניסתו של דרעי לכלא מתכננים בש"ס מאבק גורף תחת הכותרת "שנאת האליטות". בשידור רדיו מיוחד אמר דרעי: "החילונים ייעלמו תוך דור או שניים". הרב עובדיה: "הם שונאים אותנו יותר מהגויים". אורי זוהר: "השם ירחם עליכם אליטה מתוקים", בני אלבז בשיר חדש: "ויצמן, קח את אריה לקיסריה"

ש"ס יוצאת למלחמה באליטות. לקראת כניסתו של דרעי החליטו במטה יום המאסר לצאת בקמפיין מאורגן שיעמוד בסימן המאבק באליטות תחת הסיסמא "שינאת האליטות". ביום שני תיערך ישיבת פעילים וח"כים בהשתתפות אלי ישי, שתכין את המבצע של ש"ס ליום הכניסה של דרעי לכלא.

בשידור רדיו ביום שישי בערוץ הפיראטי של ש"ס, שבו נטלו חלק אורי זוהר ודרעי עצמו, ניתן היה ללמוד על אופי המאבק הצפוי. זוהר אמר כי "האליטה הזו שולחת את רבי אריה לכלא, הם רוצים להכניס יהודי אחד, בחור מרוקאי, שעשה להם בית ספר".
זוהר קרא למאזינים לבוא ללוות את דרעי לכלא ביום ראשון הבא. "נגיד להם, כולנו אריה דרעי, כולנו ספרדים, כולנו מרוקאים, כולנו פרימיטיבים, תצילו את הילדים שלכם מהאליטה, אנחנו ניצלנו משם, אנחנו יודעים מה יש שם".

דרעי על החילונים

דרעי עצמו, בח' וע' מודגשות במיוחד, שהצטרפו לר' המתגלגלת שלו, הפגין מצב רוח טוב במיוחד והתבטא במבחר נושאים. על האופציה החילונית אמר "תנסו לראות אם יש היום חילוני או חילוניה שהם דור רביעי או חמישי לחילוניות. הנסיון ב-200 השנים האחרונות הוכח שמי שסטה מדרך התורה, מי שעזב את התורה והמצוות, אין להם המשך. הם אובדים לעם היהודי ומתבוללים. עוזבים אותנו לגמרי. אין אפשרות להמשיך להיות יהודי חילוני תקופה ארוכה, גם אם אתה חושב שאתה חי בארץ ישראל, ואתה נמצא פה בארץ ישראל, זה לא יחזיק מעמד. זו ההיסטוריה. עוד דור, שניים, ואז זה נגמר. אין המשך. בשביל זה באנו לארץ ישראל? בשביל לאבד את ההמשך של עם ישראל?"

דרעי על המורים

על איומי המורים עם פתיחת שנת הלימודים אומר דרעי "כפי הצפוי תהיה שביתה על 50 שקל של שכר. אם בע"ה זה יקרה, נעשה עוד תכנית (רדיו), נרשום עוד ילדים". דרעי האיץ במורים לשבות. "תדאגו ל-50 שקלים, אל תוותרו עליהם, מגיעה לכם השתתפות בטיולים, מחנאות שדה, תעשו שביתה ואנחנו בע"ה יום שישי הבא נעשה תכנית, נרשום עוד ילדים. אני כבר הכנתי את התיק למעשיהו, אין לי מה להתכונן יותר".
דרעי אמר את הדברים בפתיחת יום השידורים המיוחד של ערוצי הרדיו הפיראטיים המקורבים לש"ס. הכותרת שניתנה למבצע היתה "1000 ילדים חילונים לבתי ספר תורניים", במסגרתו ינסו פעילי ש"ס להעביר למערכת החינוך שלהם ילד חילוני אחד על כל יום שבו יישב דרעי בכלא.

דרעי על ברק

מנהיג ש"ס לשעבר תקף בחריפות גם את ראש הממשלה, אהוד ברק, ואת ממשלתו. "אין ממשלה, אין שרים, אין על מי לסמוך", אמר דרעי והוסיף: "אין לצערי הרב הנהגה, לא צבאית, לא פוליטית ולא מדינית".

עובדיה מצטרף

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, שעלה לשידור, אמר כי מי שלא מלמד את בנו תורה, קובר אותו בחיים. "אלה שמלאים קנאה ושנאה, שונאי תורה, הם שונאים אותנו יותר מהגויים ששונאים אותנו. אלה עמי הארץ, אלה הרשעים האלה שיש להם כל רוחם, כל פשרם, איך לנגח אותנו, איך להתנפל עלינו, איך להתגולל עלינו, לחפש עלילות ורשע עלינו", הצהיר.

זוהר מתלהב

אורי זוהר הפגין התלהבות רבה משירו החדש של בני אלבז, "ויצמן קח טרמפ את אריה לקיסריה, שלא תהיה איפה ואיפה, שלא תהיה בושה וחרפה". דרעי אמר בתגובה "רב' אורי, אני רואה שאתם מתלהבים, אני אומר לך, אם אני צריך לבחור קיסריה או מעשיהו, אני בוחר מעשיהו. החברה שם יותר אמיתית, יותר אנשים עם מוסר, נכון, אנשים עם צרות, עם בעיות, אולי נכשלו פעם או פעמיים, אבל הם יהודים אמיתיים, הם אנשים שיש להם תקוה, רק צריך להדליק להם קצת את הניצוץ, לעודד אותם".
דרעי פנה לבני אלבז ואמר "בני כל הכבוד לך על השיר, אבל עכשיו תשיר הפוך 'אריה, קח איתך את ויצמן טרמפ למעשיהו', הלוואי ותהיה לו הזכות, בכל זאת יהודי שעשה משהו למען עם ישראל, אם תהיה לו זכות, ניקח אותו, נישן אחד מתחת לשני, אחד קומה למעלה, אחד קומה למטה, נלמד איתו תורה, נלמד איתו הכל".
אורי זוהר אמר על ויצמן "איך הוא יכול להוכיח שאין איפה ואיפה, האיפה של 600 אלף דולר איפה גדולה, אבל אתה מרוקאי, אין לך סיכוי, והוא אשכנזי, עיניים כחול" וכן אמר "עורי קיסריה, יותר טוב מעשיהו אלף פעמים מקיסריה, שם יש יהודים צדיקים שרוצים לחזור בתשובה, השם ירחם עלכם, אליטה מתוקים, מסכנים, עלובים, בואו, אל תסתגרו בחומות שלכם, בואו אלינו, תחזרו, נהיה יחד יהודים".

שיעור הרב

"אסור ליהודי למכור, ואף להשכיר, קרקעות לנוצרי, אבל מותר לו להשכיר ולמכור למוסלמי". כך אמר אמש בשיעורו השבועי מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף.
הרב יוסף לא התייחס בדבריו אל פרשת דרעי.
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
תוקף את כולם. דרעי
זום 77
מחזק את דרעי. הרב עובדיה
מומלצים