שתף קטע נבחר

הבוקר תונח על שולחן הכנסת הצעת חוק "חוסם ברק"

הצעת החוק של ח"כ בני אילון, על פיה ממשלה שאינה נהנית מתמיכת הרוב בכנסת, לא תהיה רשאית לחתום על הסכמים בינלאומיים הנוגעים בשינוי בגבולות ישראל.המחלקה המשפטית של הכנסת תכריע אם ההצעה תידון כבר בעת פגרת הכנסת

היום (יום א') תונח על שולחן הכנסת הצעת חוק "חוסם ברק". על פי ההצעה, של ח"כ בני אילון (האיחוד הלאומי), ממשלת מיעוט שאינה נהנית מתמיכת הרוב בכנסת, אינה רשאית לחתום על הסכמים בינלאומיים, הנוגעים להעברת ריבונות או שינוי בגבולות ישראל.
על הצעת החוק חתמו 62 ח"כים, ביניהם דוד ומקסים לוי, מ"מ שר הבריאות, רוני מילוא וחברי כנסת מהליכוד, ש"ס, יהדות התורה, המפד"ל, ישראל בעליה והאיחוד הלאומי.
ח"כ אילון מקווה כי ניתן יהיה להעלות את הצעת החוק להצבעה כבר בכינוס הכנסת הקרוב ביום ב', אך ספק רב אם יצליח. על פי תקנון הכנסת, לא ניתן להעלות הצעות להצבעה בעת הפגרה. אילון סבור כי בשל הרוב המובטח לחוק, יעלה בידו לחרוג מנוהל זה. המחלקה המשפטית של הכנסת אמורה להכריע היום בעניין זה.
סוגיה נוספת הנמצאת במחלוקת משפטית היא האם חתימתו של מ"מ שר הבריאות, רוני מילוא, על הצעת החוק, קבילה. מילוא חתם על החוק עוד לפני מינויו, וכשר לא יצביע כנגד הממשלה. אילון טוען כי דינו של מ"מ שר אינו כדין שר, וגם דינה של מחלוקת זה ייחרץ בימים הקרובים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
ברק. הכנסת רוצה לחסום
צילום איי פי
צילום: חיים זיו
מילוא. מה יעלה בגורל החתימה
צילום: חיים זיו
מומלצים