שתף קטע נבחר

סערה בכנסת סביב קבורת הקורבנות הלא יהודים מהפיגוע

שר הבריאות כינה ח"כים ממרצ "פושעים". בתוך כך הורה הרב עובדיה יוסף לשר אלי ישי לבקר אצל משפחות הרוגי הפיגוע הלא יהודים וזאת "על מנת לטהר את האווירה שנוצרה בעקבות הפרסומים המוטעים אודות חברה קדישא"

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, הורה היום (ב') ליו"ר התנועה, השר אלי ישי, לערוך ביקורי תנחומים אצל משפחות הרוגי הפיגוע.
הרב עובדיה ביקש שישי יבקר במיוחד אצל המשפחות האבלות, שקיים ספק באשר ליהדותן, או שידוע שאינן יהודיות, וזאת על מנת "לטהר את האווירה" שנוצרה בעקבות הפרסומים אודות סירובה של חברה קדישא לקבור חלק מההרוגים קבורה יהודית.
יו"ר ש"ס אמר, כי "כל אדם נברא בצלם אלוקים, ובשעה קשה זו יש צורך חיוני באחדותה ובלכידותה של האוכלוסיה במדינת ישראל". השר ישי הביע צער עמוק וסלידה מנסיונותיהם של גורמים פוליטיים שונים, "שגם בשעה קשה זו ביקשו ללבות שנאה ולהוסיף על הכאב הנורא של הציבור כולו". ישי התייחס בדבריו בעיקר לחברי הכנסת טומי לפיד וסופה לנדבר.

עימות מילולי חריף

נושא קבורתם של הקורבנות הלא יהודים בפיגוע התסיס היום את הכנסת. בדיון במליאה אמר שר הבריאות, ניסים דהאן, כי ההאשמות כנגד חברה קדישא היו שקריות וכינה את חברי הכנסת של מרצ "פושעים". דבריו עוררו עימות מילולי חריף בין הח"כים של מרצ לח"כים של ש"ס, שהגיע לשיאו כשסגר יו"ר הכנסת, אברהם בורג, לשר דהאן את המיקרופון, לאחר סירובו של האחרון להתנצל על הדברים שאמר. לאחר מכן נעל בורג את הדיון והכריז על הפסקה.
ח"כ משה גפני (יהדות התורה) פנה היום אל היועץ המשפטי לממשלה בדרישה להעמיד את ח"כ טומי לפיד לדין על דבריו כאילו "חברה קדישא משתפת פעולה עם החמאס". היועץ המשפטי לממשלה השיב לדרישה ואמר, כי הדברים שצוטטו מפי ח"כ לפיד הם אכן מקוממים והוא מצר על שנאמרו. עם זאת, אמר רובינשטיין, כי הוא אינו סבור שיש מקום להעמידו לדין על כך. "סבורני כי המקום להעמיד את הדברים על דיוקם הוא במישור הציבורי", אמר היועץ המשפטי.
ח"כ גפני מחה על הדברים בישיבת ועדת הפנים, שבראשה הוא עומד. הוועדה דנה היום בנושא הקבורה, אך בהיבט אחר שלו. מזה חמש שנים מתעכב אישור תקנות האמורות להסדיר את התשלום עבור חלקת קבר, שרוכש אדם בעודו בחיים. כיום חברה קדישא קובעת באופן שרירותי את המחירים, ובשנת 96' עבר בכנסת חוק לפיו משרד הדתות הוא שחייב לקבוע את מחיריהן של חלקות הקבר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
הרב עובדיה יוסף. טיהור האווירה
צילום: זום 77
מומלצים