שתף קטע נבחר

פרס ובן אליעזר: מרוצים מצעדי ערפאת

שר החוץ, שמעון פרס ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר, מביעים שביעות רצון מהפחתת האלימות מאז הכריז ערפאת על הפסקת אש. עם זאת, בתוך הליכוד מבקרים את ראש הממשלה על מדיניות ההבלגה. תגובתו של שרון: אני לא חייב לאף אחד כלום

שר החוץ, שמעון פרס, ושר הביטחון, בנימין בן אליעזר, מביעים היום (ב') שביעות רצון מהירידה ברמת האלימות מאז הכריז ערפאת על הפסקת אש.
"ישנה ירידה של הוראות מטעם הרשות אל השטח, שליחים רצים ומנסים להרגיע את הרוחות", אמר בן אליעזר בישיבת סיעת העבודה. פרס אמר, כי "קרה דבר שאיש לא האמין שיקרה, ירידה ברמת האש ושינוי משמעותי באלימות". עם זאת, שניהם הסכימו, כי עדיין עומד בפני ערפאת המבחן האמיתי, שהוא סיכול הפיגועים והפחתה נוספת בהסתה.
שר הביטחון אמר, כי ישראל ערוכה לכל מצב וכי מערכת הביטחון מתמקדת באבטחת הצירים הראשיים וקו התפר. לדבריו, לצורך כך הוקמה מפקדה מיוחדת, הוזרמו יותר כוחות, וחלק מקו התפר יוכרז שטח צבאי סגור.
"אני מקווה שהחלטת ערפאת להפחית את האש אינה החלטה טאקטית אלא החלטה אסטרטגית. כל הסימנים בשטח מלמדים שערפאת חשש מתגובתנו וחשש מגורלו הבינלאומי", אמר בן אליעזר.
בישיבת החוץ והביטחון של הכנסת אמר היום פרס, כי השעות האחרונות מלמדות שלערפאת יש שליטה בשטח. "אין טעם להפציץ תשתיות כרגע, לפלסטינים אין כל כך הרבה תשתיות ואם נפגע בתחנות הכוח שלהם, נפגע בעצמנו כי אנחנו נותנים להם חשמל", אמר פרס.
בישיבת הליכוד העבירו היום ביקורת על מדיניות ההבלגה של הממשלה. ח"כ ישראל כץ המזוהה עם נתניהו, אמר כי "ההבלגה מעידה על חולשה ולא על כוח, תפקיד ראש הממשלה הוא לעשות את המקסימום כדי למנוע פיגועים. אני תוהה מה היינו עושים לו ברק עדיין היה בתפקיד. אתה אומר שהאחריות היא עליך, האחריות היא על כולנו, ואני לא מקבל את אמירתך שהקהל פועל רק מהבטן והמנהיג מהראש".
ח"כ יובל שטייניץ, גם הוא תומך נתניהו, אמר: "הממשלה עושה זיג זג, קודם משתמשים באף-16 ועכשיו הבלגה". השר מאיר שטרית אמר, כי הוא לא רואה טעם בהמשך מדיניות שנועדה לצורכי הסברה עולמיים מאחר, שהעולם כבר יודע שבישראל יש ממשלה אחראית.
שרון הגיב לדברי הביקורת ואמר: "מותר לתת ביקורת, אבל ציפיתי שהיא תבוא מהאופוזיציה. למבקרים פה יש מניע לומר את דבריהם", ובכך כיוון לבנימין נתניהו. ח"כ כץ, שחש שהדברים מופנים אליו התפרץ לעבר ראש הממשלה: "זה לא המקום להתייחס לפוליטיקה כשמדברים על עניינים כה רציניים. תפקידך הוא לשמוע אותנו בתור ח"כים".
שרון סיכם את הוויכוח ואמר: "אין הבלגה, יש מדיניות להגן על אזרחי ישראל, אני מתנהג כפי שראש ממשלה צריך לנהוג. הכאב של רובכם אמיתי, אני לא חייב לאף אחד כלום".
השר לבטחון פנים עוזי לנדאו אמר היום כי "ערפאת אינו פרטנר לשלום אלא יכול להיות פרטנר של סדאם חוסין או לחילופין של אוסמא בן לאדן". בהתייחסו למדיניות ההבלגה של הממשלה אמר השר כי "המדיניות תימשך עד שהממשלה תחליט להחליפה".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. לא חייב לאף אחד כלום
צילום איי פי
מומלצים