שתף קטע נבחר

מאות נשים הפגינו בקריאה לצאת מהשטחים

מעל ל- 500 נשים ישראליות ופלסטיניות הפגינו בכיכר צרפת בירושלים תחת הסיסמאות "תם עידן הגנרלים, עכשיו תור הנשים לדבר שלום" ו"די לכיבוש". שולמית אלוני: "אני רוצה להגיד למתנחלים: אנחנו לא רוצים לשלוח את הילדים שלנו למות למענכם בארץ כבושה". נורית פלד אלחנן, שאיבדה את בתה בפיגוע: "באתי לבקש מכל האמהות שלא איבדו עדיין את ילדיהם - הצילו אותם". שני אנשי כך שהתעמתו עם המפגינות עוכבו לחקירה

מעל ל-500 נשים ישראליות ופלסטיניות, חברות קואליציית הנשים למען שלום צודק, הפגינו ביום שישי בצהריים בכיכר צרפת בירושלים, סמוך לבית ראש הממשלה, תחת הסיסמאות "תם עידן הגנרלים, עכשיו תור הנשים לדבר שלום", ו"די לכיבוש". הנשים קראו לצאת מהשטחים ולחזור לגבולות 67'. כמה אנשי כך הפגינו במחאה נגד הנשים, ושניים מהם עוכבו לחקירה.
שולמית אלוני, שהגיעה כדי להזדהות עם הפגנת הנשים, אמרה כי "לא יהיה לנו מנוח עד אשר הפלסטינים לא יהיו עם חופשי בארצם. זוהי מלחמת העצמאות שלהם, גם לנו היתה מלחמת עצמאות, וגם האצ"ל וגם הלח"י היו טרוריסטים. אני רוצה להגיד למתנחלים: אנחנו לא רוצים לשלוח את הילדים שלנו למות למענכם בארץ כבושה".
נואמת אחרת באירוע, נורית פלד אלחנן, חברת התנועה, שבתה סמדר נהרגה בפיגוע במדרחוב בירושלים, אמרה כי "מותו של ילד הוא מותו של העולם כולו. אחרי מוות של ילד אין עוד חיים. באתי לבקש מכל האמהות שלא איבדו עדיין את ילדיהם - הצילו אותם. היום כשאין אופוזיציה, ומחנה השלום התאדה, יש להרים קול זעקה של האמהות: הצילו את הילדים".
אחת מהנשים הפלסטיניות שהפגינו במקום, זמירה חנאן, אמרה כי "רק הפסקת הכיבוש יפסיק את הפחד. ביטחון תמורת אדמה".
קואליציית הנשים לעמן שלום צודק היא ארגון גג המאחד שמונה ארגוני נשים ישראליות - יהודיות ופלסטינית. לדברי נשות הקואליציה, במקביל להפגנה הירושלים נערכו 75 עצרות מחאה ברחבי העולם למען סיום הכיבוש ושלום צודק.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גילי כהן מגן
שני אנשי כך עוכבו לחקירה
צילום גילי כהן מגן
מומלצים