שתף קטע נבחר

יעקב ליצמן מונה ליו"ר ועדת הכספים

מינויו של הח"כ החרדי התסיס חכ"ים מהשמאל ומשינוי שטענו כי זהו יום שחור לדמוקרטיה. "לא ייתכן שימונה לתפקיד אדם שידוע כי יפעל רק לטובת המגזר שלו", אמר פריצקי

מאבק פרלמנטרי נפתח היום (ד') עם אישורו של מינויו של ח"כ יעקב ליצמן מיהדות התורה, לתפקיד יו"ר ועדת הכספים.
במהלך הישיבה שעסקה בנושא ברור היה כי ח"כים מהשמאל ומשינוי ירימו קול צעקה על מינוי ח"כ חרדי לתפקיד כה משמעותי בכנסת, למרות שזו אינה הפעם הראשונה. ח"כ יוסי פריצקי משינוי, פתח במהומה: "זהו יום שחור לדמורקטיה, שח"כ אנטי ציוני הופך ליו"ר ועדת הכספים. לא ייתכן שימונה לתפקיד אדם שידוע כי יפעל רק לטובת המגזר שלו".
מכל סיעות הבית התקוממו ח"כים נגד דברי פריצקי וצעקו לעברו שהוא רק מחפש כותרות. ח"כ משה גפני מיהדות התורה השיב בזעם: "מפלגה, המדמה את יהדות התורה לג'יהאד האיסלאמי, היא שעושה יום שחור". ח"כ מיכאל קליינר טען שהיו"ר הקודם לוועדה מטעם יהדות התורה, ח"כ אברהם רביץ, "היה פי מאה יותר ממלכתי ואחראי מאחרים".

הוכרע מאבק משפחת פורוש בחסידות גור

לעומת המאבק הפרלמנטרי שנפתח הוכרע היום מאבק פנים חרדי. חדר הוועדה התמלא באנשי חסידות גור שח"כ יעקב ליצמן נמנה על בכיריה. "הם באו לשים עליו עין שלא יעשה 'פוילישטיקים וישרת את מטרותיהם", הסביר אחד החסידים.
בין הבאים מנכ"לי מוסדות גור באשדוד ובערד, גבאי האדמור מגור ויהושוע פולק, מנכ"ל המועצה הדתית בירושלים שאמר: "ליצמן ישרת את הציבור החרדי על הצד הטוב ביותר, למשפחת פרוש אין מה לדאוג".
משפחת פרוש היא נדבך חשוב במינויו של ח"כ ליצמן לתפקיד יו"ר ועדת הכספים. משניתן התיק ליהדות התורה החל מאבק פנימי קשה בין משפחת פרוש לחסידות גור שהוכרע בשבוע שעבר כשמשפחת פרוש, מחזיקת ההגמוניה בוועדה, נכנעה לחסידות גור בתמורה לפיצוי לא גדול במיוחד: איש המשפחה יהיה סגן ראש עיריית ירושלים, ובתמורה יקבל ליצמן את ראשות ועדת הכספים. בכך, טוענים בחסידות גור, חזרה עטרה ליושנה וההגמוניה הושבה לאדמו"ר מגור.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
יוסי פריצקי. פתח במהומה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים