שתף קטע נבחר

סיעת המרכז לא תצטרף לקואליציה ותתמוך מבחוץ

בישיבה שערכה סיעת מפלגת המרכז הוחלט להישאר מחוץ לקואליציה, עד שתגיע הצעה מפתה יותר. גם בליכוד לא התלהבו יותר מדי מרעיון האיחוד המחודש עם חברי המפלגה, רובם פורשי הליכוד

סיעת המרכז החליטה היום (ג') שלא להצטרף לקואליציה, אך הודיעה על תמיכה בממשלה מבחוץ. בישיבה שקיימה הסיעה בה נדונה האפשרות להענות להצעות לשכת ראש הממשלה, לקבל את תיקי ההסברה, הפיתוח האזורי והאחריות על השירותים החשאיים, הוחלט להמתין להצעה רשמית טובה יותר או לחילופין, לפרישת אחת הסיעות מהקואליציה, דבר שיפנה תיקים משמעותיים יותר.
חברי הכנסת דן מרידור ונחמה רונן התנגדו לכניסה לקואליציה. מרידור, שהוצע לו תיק השירותים החשאיים, מעדיף להישאר בתפקידו בכיו"ר ועדת החוץ והביטחון, ורונן מצדדת בעמדתו זו. "אנחנו מסכימים כולנו על זה שכרגע אין הצעה עניינית", אמרה ח"כ רונן בסיום הפגישה.
לעומתם, חברי הכנסת רוני מילוא ודוד מגן תמכו בכניסה לקואליציה. "זו סיעה של ארבעה יוצאי ליכוד שלמעשה נמצאת על הגדר", הסביר מגן, "יוזמת החזרה לליכוד איננה רק שלי".
מהצד השני טוענים גורמים בליכוד כי ישנה בעיה עם רעיון החבירה עם מפלגת המרכז ועם שריון מקומות לארבעת הח"כים לשעבר מהליכוד - רוני מילוא, דן מרידור, יחיאל לסרי ודוד מגן. ח"כ מגן ריכז את המגעים בין המרכז לממשלה ובין המרכז לליכוד וההערכה היא כי כניסה ללא תנאים לקואליציה, תקל על השטח בליכוד לקבל בחזרה את ארבעת פורשיו. כמו כן, כניסה לממשלה ללא תנאים תאיים על השותפות הקואליציוניות, מכיוון שכאשר אחת השותפות תפרוש, המרכז תוכל לתפוס את מקומה, מה שגורם לאיומי הפרישה להיות פחות אפקטיבי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון
ח"כ רונן. אין הצעה עניינית
צילום: ארכיון
מומלצים