שתף קטע נבחר

בג"ץ הוציא צו ביניים נגד מינויו של אהוד יתום

שופטת בג"ץ הוציאה את הצו נגד מינויו של יתום לראש המטה ללוחמה בטרור במשרד רה"מ בעקבות עתירה של הח"כים שריד ורז. השניים טענו כי המינוי לוקה בחוסר סבירות בגלל מעורבות יתום בפרשת קו 300

שופטת בית המשפט העליון דליה דורנר הוציאה אתמול בבוקר (יום ו') צו ביניים נגד מינויו של אהוד יתום לראש המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה.
השופטת דנה בעתירה שהגישו בעניין חברי הכנסת יוסי שריד ומוסי רז ממרצ, שטענו כי מינויו של יתום לתפקיד ציבורי בכיר "אינו ראוי ולוקה בחוסר סבירות קיצוני לאור מעורבותו בפרשת קו 300". לדבריהם, יתום גם נפסל בעבר מלכהן בתפקידים ציבוריים בכירים לאור מעורבותו בפרשה. יתום הודה בפירסומים שונים בעבר כי היה מעורב בחיסולם של שני המחבלים שנתפסו בעודם בחיים.
השופטת דורנר קבעה כי מאחר והתברר שהמינוי עדיין לא נכנס לתוקף בנציבות המדינה, ניתן להקפיא אותו עד שיוכרע העניין בעתירתם של חברי הכנסת. עם זאת, התירה השופטת ליתום להמשיך בהליכי החפיפה.
בשלב זה טרם נקבע מועד לדיון בעתירה מכיוון שהפרקליטות טרם העבירה את תשובתה.
בתחילת השבוע הבהיר היועץ המשפטי לממשלה כי אין בכוונתו להתנגד למינוי מכיוון שעמדתו היא כי הבעייתיות במינוי יתום נעוצה במישור הציבורי ולא במישור המשפטי. לדעת רובינשטיין, המינוי, על אף הבעייתיות שבו, אינו לוקה בחוסר סבירות קיצוני שנדרש כדי שבג"ץ יפסול אותו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ניצן מקובר
השופטת דורנר. ניתן להקפיא המינוי
צילום ניצן מקובר
מומלצים