שתף קטע נבחר

בשארה נפגש עם בשאר אסד

במסיבת עיתונאים שכינס הצהיר בשארה כי הוא חלק מהנהגה פוליטית שיש לה עמדה, וכי הוא מסרב לראות את עצמו נאשם על התבטאויותיו. מחר הוא יטוס לירדן - וטרם ברור מתי ישוב לישראל

ח"כ עזמי בשארה אמר היום (א') במסיבת עיתונאים שכינס בסוריה, כי הוא חלק מהנהגה פוליטית שיש לה עמדה וכי הוא מסרב לראות את עצמו נאשם על התבטאויותיו.
בשארה נפגש היום במשך כשעתיים עם נשיא סוריה, בשאר אסד, ודן עימו בתהליך השלום במישור הישראלי–פלסטיני ובמישור הישראלי–סורי. בשארה דן עם אסד גם ביחסים בין סוריה והרשות הפלסטינית.
מאוחר יותר נפגש בשארה עם שר החוץ הסורי, פארוק א-שרע. לשאלת העיתונאים האם סוריה רואה את בשארה כמשתף פעולה עם ישראל או כאישיות פוליטית, אמר א-שרע כי הסורים מעריכים מאוד את בשארה כמנהיג פוליטי פלסטיני. לדברי א-שרע, התקשורת הישראלית היא שצריכה להחליט איך היא רואה את בשארה.
בשארה הוסיף כי מחר יטוס לירדן. הוא סירב לומר מתי יחזור לישראל. כאשר ישוב בשארה, הוא צפוי להיחקר בשל הדברים שאמר בשבוע שעבר בנאום שנאם בסוריה באזכרה לנשיא חפז אל אסד במלאות שנה למותו.
ראש אגף החקירות במשטרה, ניצב משה מזרחי, אמר בשבת בתוכנית "פגוש את העיתונות" בערוץ 2, כי בשארה ייחקר בהקדם האפשרי. "מרגע שהוא יהיה פה, נשתדל לעשות את זה מהר. הוא מואשם לפי הפקודה למניעת טרור. האיש אמר את הדברים כאשר ישב ליד ראשי ארגוני טרור מובהקים. היועץ המשפטי לממשלה אמר את דברו ואנחנו כמובן מבצעים את מה שצריך וכנראה שיש גם מסגרת משפטית לטפל בזה. זה נשמע חמור", דברי מזרחי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
עזמי בשארה במסיבת העיתונאים בסוריה
צילום רויטרס
מומלצים