שתף קטע נבחר

אבי תקוה: "אני ראוי להרכב"

אבי תקוה, הרכש הטרי של הפועל תל אביב ומי שהובא על תקן "היהלום החדש" נכנס אתמול רק כמחליף. "קשה לי להבין את ההחלטה לשמור אותי על הספסל", הוא אומר

האירוע העיקרי הקיץ בהפועל תל אביב היה החתמתו של אבי תקוה. תקוה הוצג כמי שייכנס לנעליו הגדולות של אחיו, שלום, ויוביל את הפועל להישגים חדשים בשנים הבאות. אבל שאיפות לחוד ומציאות לחוד, ובינתיים מתקשה תקוה להשתלב במערך החדש של הפועל. אתמול אף בילה שחקן הרכש היקר את המחצית הראשונה על הספסל, וגם כשנכנס לא הצליחו האדומים לכבוש, ונאלצו לחזור מאוכזבים מחיפה.
ש: אבי תקווה, מה היה חסר אתמול להפועל תל אביב?
"אני לא יודע אם לקרוא לזה חוסר מזל או היעדר מחץ. שלטנו במשחק, הנענו את הכדור, אבל מול השער הדברים לא הסתדרו. נעבוד על זה באימונים השבוע".
ש: לא קל לך לעלות מן הספסל.
"לא, לא קל. אני לא רגיל לזה. אני ראוי להרכב, קשה לי להבין את ההחלטה לשמור אותי על הספסל, אבל ההחלטה היא של המאמן. אני שכיר במועדון הכדורגל של הפועל תל אביב. כשקוראים לי לעלות למגרש - אני עולה".
ש: היית מרוצה מעצמך אתמול ?
"אם הבאתי לשינוי - את זה יכול לומר מי שראה את המשחק. אני אישית אף פעם לא מרוצה מעצמי, תמיד שואף ליותר. גם אם אבקיע שלושה שערים אשאף לחמישה במשחק הבא..."
ש: צפוף בקבוצה שלך, לפחות 16 שחקנים מתחרים על מקום בהרכב.
"והלוואי שהיו שלושים שחקנים מתחרים על מקום בהרכב. הליגה ארוכה, הסגל העמוק הכרחי. אני לא דואג למקומי. אני את שלי אתן. אני דואג רק כשהקבוצה שלי מפסידה".
ש: לפחות על פי האוהדים, הגעת על תקן "היהלום החדש". קצת מלחיץ, לא?
"לטפח יהלומים ומותגים זה טוב. זה נחמד לתקשורת ולאוהדים. לי אין שליטה על זה, אני עושה את העבודה שלי, ומה שמאחורי ומצדדי - לא נוגע לי. אני חי עם הצל של שלום כבר הרבה שנים, למעט התקופה בשווייץ. אין לי בעייה עם זה, אני מבחינתי אתן מאה אחוז כל משחק".
ש: עזבת את ישראל לפני שלוש שנים, איך אתה רואה את הליגה היום?
"הכל גדל. הקהל, התקשורת, העניין מסביב. מספיק היה להיות אתמול בקריית אליעזר על מנת להבין - אווירה מדהימה. גם הרמה עלתה, כמובן. כיף לשחק היום בישראל".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
אבי תקוה. חצי משחק
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים