שתף קטע נבחר

שרון: לצאת למלחמה היום זו טעות ממדרגה ראשונה

ראש הממשלה דיבר בסיעת הליכוד והבהיר שאינו מקבל את דרישתם של ח"כים מהימין ומתנחלים לצאת למלחמה נגד הרשות הפלסטינית. שרון דחה את הביקורת על מדיניות ההבלגה שלו, והבהיר שממשלת האחדות יציבה, למרות הויכוחים

ראש הממשלה, אריאל שרון, הבהיר היום (ב') כי הוא אינו מקבל את התביעות של ח"כים מהימין ושל מתנחלים לצאת למלחמה נגד הרשות הפלסטינית. בישיבה של סיעת הליכוד שיבח שרון את עמידתם של המתנחלים במצב הביטחוני, אולם הוסיף: "אני מוכרח לומר מה לא אקבל בתביעותיהם: לצאת למלחמה היום זה בלתי נכון ולא מתאים, זאת טעות ממדרגה ראשונה מכל הבחינות".
ח"כ יובל שטייניץ מתח ביקורת על מדיניות ההבלגה של שרון, וראש הממשלה השיב לו בעקיצות. "נכנסת להפסקת אש שאתה לא יודע איך לצאת ממנה", אמר שטייניץ, ושרון השיב: "ששנתך תהיה טובה עליך. אל תדאג, אני יודע למצוא את דרכי. כשתהיה במקומי, נשאיר זאת בידך". שטייניץ התעקש: "קצת עזרה לא מזיקה". ושרון השיב לו: "במיוחד עם העזרה באה מכיוון חיובי".
שרון שב והדגיש בישיבה שממשלתו יציבה, גם אם יש בה ויכוחים. "מי שחושב שהנה ממשלת האחדות נופלת, שגה. אפילו אמרתי לאחד הפרשנים הידועים, שאני יודע שהוא נוהג לבלות את הקיץ והסתיו בחו"ל - שהוא יכול לנסוע בשקט. קחו חופשות בשקט, רבותי, הממשלה תמשיך להתקיים. מדי פעם שומעים קולות שונים בממשלה, אבל ישנם עקרונות ברורים מהם לא נסטה, כמו למשל - שישראל לא תנהל מו"מ מדיני תחת אש. אמרתי את זה אמש גם לקולין פאוול, והוא אמר שהוא יודע שאני עקבי. אמרתי לו שאיש בל יעלה בדעתו שתתחיל ספירת תקופת הצינון לפני שיהיה שקט מוחלט. אין ספק שיש כאן הבדלי גישה, אבל הם נוגעים רק לשלב הסופי, ולצערי עוד איננו רואים אותו. למרות שלאנשים מסויימים בין אלה שיושבים פה ואלה המקורבים אליהם מחשבות אחרות, הממשלה הזו תתקיים. מי שרוצה להפיל ממשלה יכול לנסות, אני לא מפחד מזה ולא מוטרד מזה, מצדי יכולות להיות בחירות גם מחר בבוקר".
ראש הממשלה תקף את את ערפאת על כך שהפלסטינים אינם מקיימים את הפסקת האש, ואמר: "ההפרות לא פוסקות ליום אחד. עד אתמול נרשמו 43 אירועים של הפרת הסכם הפסקת האש, ולא במקרה פאוול דחה את הגעתו. יהיה גבול להסתפקותנו בצעדים הגנתיים. ערפאת רוצה לפרק את ממשלת האחדות, הוא רוצה להביאנו למו"מ תחת אש, ולהביא לידי כך שהציבור, שתלה תקוות בהחזרת הביטחון, יגיע למסקנה שאי אפשר לתת לו ביטחון, וישראל תיכנע לכל דרישותיו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
שרון. קחו חופשות בשקט
צילום איי פי
מומלצים