שתף קטע נבחר

בשארה העדיף לא לנאום "בשל האוירה בכנסת"

ח"כ בשארה שמע על תוכניותיהם של ח"כים לשבש את נאומו ונמנע מלהגיע לדיון בעניינו. במכתב, שכתב ליו"ר הכנסת והפיץ בתיבות הח"כים, כתב: "הדיון היום עלול להפוך לקרקס שמוטב שיחסך מכולנו". תגובת הקואליציה: "ח"כ בשארה השתפן והעביר תגובה בדואר. יש לנו גם אי מיילים ובא לציון גואל"

ח"כ עזמי בשארה החליט שלא להגיע היום (ד') לכנסת ולא להשתתף בדיון במליאה שנערך בעניינו. זאת לאחר שבשבוע שעבר, כשביקשו לערוך את הדיון, דרש בשארה שלא לערוך את הדיון בהיעדרו, כדי שיוכל להגיב.
תוכניות של חברי כנסת לצאת מהמליאה במהלך נאומו או לשבשו הובילו את בשארה לכתוב מכתב ליו"ר הכנסת, בו הוא מסביר מדוע ימנע מלהגיע לדיון: "קיוויתי שהדיון היום בכנסת יאפשר לי סוף סוף לבטא את עמדותי בבהירות לאחר שדברי סולפו בתקשורת הישראלית, שחלקה אך הפכה את משמעותם לחלוטין. לצערי, נראה לי שהאווירה בכנסת היום ודה-הלגיטימציה שלי הגיעו לשיאים שלא יאפשרו דיון כזה, וזאת כשחברי כנסת רבים (קולגות?) קוראים להעמדתי לדין, להחרמתי ואף להוצאתי להורג. אין לי ספק בכוונותיך כיו"ר הכנסת לקיים דיון אמיתי והוגן, אך חוששני כי צמאונם של חלק מחברי הכנסת לתשומת לב תקשורתית לא יאפשר זאת וכי הדיון היום עלול להפוך לקרקס שמוטב שיחסך מכולנו".
מאחר ויו"ר הכנסת, אברום בורג, שוהה בארה"ב, המכתב הועבר לממלא מקומו, נואף מסלחה, שהחליט בכל זאת לקיים את הדיון וחייך באומרו, "עזמי בשארה חכם הרבה יותר מהם".
בשארה החליט להעביר 119 עותקים מהנאום הכתוב שתכנן לנאום במליאה לתיבות הדואר של הח"כים. בנאומו כתב: "צר לי שצריך להזכיר גם לאנשי שמאל בישראל שהתנגדות לכיבוש היא לגיטימית, גם מוסרית וגם לפי החוק הבינלאומי. אני מברך את תנועות ההתנגדות שמצליחות לגבור על כיבוש קולוניאלי בדרום לבנון (שם החיזבאללה היה חלק מתנועת ההתנגדות הלבנונית) ובכל מקום אחר בעולם. אני מקווה גם שהאינתיפאדה הפלסטינית השנייה, תנועת התנגדות נוספת, תביא לסיום הכיבוש הישראלי בגדה וברצועה. האמנתי שכך סבור גם חלק ניכר מהציבור הישראלי".
בשארה מאשים בנאומו את התקשורת שהצליחה למצוא לו מתקיפים אפילו בקרב הערבים. "אחרי עמל רב מצאו עיתונאים ישראלים עורך מקומון מפוקפק אחד, שביצע את תפקיד 'הערבי שלנו'", לעג בשארה ללוטפי משעור.
בתגובה כתבו ראשי סיעות הקואליציה, ובראשם ח"כ זאב בוים, מכתב ליו"ר הכנסת ובו נאמר: "בשארה החליט להתחכם. הוא השתפן והחליט להעביר תגובה בדואר. אנחנו מציעים לך לאמץ את רעיונו של בשארה ובמקום שניאלץ לשמוע את הפטריוט הפלסטיני ינהל בשארה את הדו שיח במכתבים. יש לנו גם אי מיילים ובא לציון גואל".
ח"כ בוים אומר כי לכשיחליט בשארה לנאום מעל בימת הכנסת ולא משנה באיזה נושא, הוא יארגן מספיק ח"כים שיעזבו את האולם.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
בשארה. דברי סולפו בתקשורת הישראלית
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים