שתף קטע נבחר

חיים רמון הודיע רשמית שלא יתמודד על ראשות המפלגה

עם זאת אמר רמון כי הוא רואה עצמו מועמד לראשות הממשלה בעתיד. לפעיליו הסביר כי המפלגה במצב הקשה ביותר אי פעם וכי הבחירות הפנימיות נערכות במועד מוקדם מדי. כשנשאל אם יפעל להכשיל את חברו בורג, אמר: "אפעל בצורה דמוקרטית"

ח"כ חיים רמון הודיע אמש (יום ד') רשמית לפעיליו כי הוא אינו מתכוון לרוץ לראשות מפלגת העבודה בבחירות הקרובות שיתקיימו בספטמבר. עם זאת, הדגיש רמון כי הוא רואה עצמו מועמד לראשות הממשלה.
"באופן מוזר, עד היום, למרות מה שאמרו וכתבו עלי, לא אמרתי שאני רוצה להיות ראש ממשלה", אמר רמון בכנס שנערך ברמת אפעל. "כששאלו אותי ציטטתי את רבין: 'זאת לא אובססיה, זאת אופציה'. בפומבי אני אומר את זה כאן ועכשיו לראשונה: אני רואה את עצמי מועמד לראשות הממשלה ואעשה כמיטב יכולתי להשיג את היעד הזה. זה יעד קשה ומסובך, יהיה קשה מאוד למועמד של העבודה להגיע לראשות הממשלה".
בנאום ארוך, כשבקהל יושבים תומכיו דליה איציק, איתן כבל ואלי בן מנחם, שטח רמון את חזונו האפוקליפטי לגבי מפלגת העבודה, שלדבריו, מצויה במצב הקשה ביותר אי פעם.
רמון הסביר את אי נכונותו להתמודד בבחירות הקרובות בחוסר מוכנות אישי ומפלגתי ואף הסביר כי הבחירות נערכות במועד מוקדם מדי: "אני נמצא כעת במצב שאני לא מוכן להתמודדות הזאת, לא ברמה הארגונית ולא ברמה הציבורית, ולכן זאת תהיה טעות להציג עכשיו מועמדות רק כדי שזה יציב אותי על המפה. הקביעה לבחור יושב ראש ב-4 בספטמבר שגויה ונמהרת, רבים לא אהבו את הקביעה הזאת אך איש לא היה מוכן לעשות את הקמפיין הזה. יש לנו את הזמן לקבוע את מהותנו, ליצור תנועה רלוונטית ורק אז לבחור את המנהיג".
במהלך הכנס לא הודיע רמון באיזה מועמד יתמוך: אברהם בורג או בבנימין בן אליעזר, וככל הנראה לא צפוי לעשות זאת גם בהמשך. אולם כשנשאל אם יפעל לחבל בבחירתו הצפויה לראשות המפלגה, של בורג, שנחשב עד לא מזמן לחברו הטוב, אמר כי "אפעל בצורה דמוקרטית, יכול להיות שהוא יפרוש בעצמו".
באשר למצבה של ישראל, על פי רמון, גם הוא יכול רק להשתפר. במישור המדיני הוא תומך בהקמת גדר הפרדה. במישור הכלכלי-חברתי הוא הגדיר את נגיד בנק ישראל, דוד קליין, "אדם המייצג השקפת עולם ימנית קיצונית שאפילו תאצ'ר תיחשב שמאלנית לידו". כמו כן פירט את התנגדותו לשינוי שיטת הבחירות להצבעה בפתק אחד. "מכרו לנו שאיך שנשנה את השיטה, יחזרו 44 מנדטים. בניגוד לליכוד, אין לנו מקורות להביא מהם מנדטים". כמו כן הציע רמון לקיים דיון במפלגה כדי לבדוק האם ניתן להעביר חוק למשטר נשיאותי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאול גולן
רמון. אולי בורג יפרוש בעצמו
שאול גולן
מומלצים