שתף קטע נבחר

נתניהו: ערפאת מחוייב להשמדת מדינת ישראל

ראש הממשלה לשעבר נשא היום נאום תקיף נגד הרשות הפלסטינית בכנס של הסוכנות היהודית. לדבריו: "אם יבהירו לערפאת ששימוש בטרור יפיל את משטרו, אפשר שהוא יבין כי עליו להפסיקו". לבנת אמרה בכנס: "הזרמים הפוסט ציוניים או האנטי ציוניים, ממציאים עלילות שווא ומעוותים את ההיסטוריה"

ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, אמר היום (א') כי ערפאת ואנשי הרשות הפלסטינית רואים עצמם מחוייבים להשמדת מדינת ישראל, ושמים להם למטרה לפגוע באזרחים שאינם לוחמים, בניגוד לכל לגיטימציה בינלאומית. נתניהו אמר את הדברים בפני כאלף מנהיגים יהודים מכל העולם, בעצרת הסוכנות היהודית ה-30 בירושלים.
בנאומו בפני באי העצרת אמר נתניהו, כי ניתן לנצח את הטרור, וכי כל מערך ההסברה של העם היהודי חייב להתבסס על העובדה שארץ ישראל שייכת לעם ישראל. לדבריו, יש להבחין בין השאלות האם יש פתרון לטרור והאם יש פתרון לסכסוך. "התשובה הנדרשת לחיסול הטרור היא לפעול במלוא הכוח ולהביא את הרשות להבנה, כי המחיר אותו היא תשלם גבוה מן התועלת שהיא תפיק", אמר, "אם מבהירים לערפאת ששימוש בטרור יפיל את משטרו, אפשר שהוא יבין כי עליו להפסיקו".
נתניהו אמר עוד, כי אין שום פתרון מידי לסכסוך בין ישראל לפלסטינים, היות ומטרת הפלסטינים היא להשמיד את מדינת ישראל. הפתרון לסכסוך יכול לבוא רק כאשר יגיעו הפלסטינים להכרה שישראל חזקה מהם וכי הם אינם יכולים לה בכוח צבאי, או אם יגיעו ברשות לתהליכי דמוקרטיזציה שיארכו זמן רב, הסביר.
"היום אין אפשרות להנחיל נצחון צבאי בלי נצחון פוליטי מדיני ועל מנת להשיג נצחון פוליטי יש צורך בדעת קהל אוהדת. עלינו להנחיל לדעת הקהל כי דרכנו היא הצודקת", אמר נתניהו. לדבריו, הפלסטינים עושים שימוש פוליטי במונח 'התנחלויות' ומציגים אותן כמקור הסכסוך, אך "הההנתחלויות אינן הבעיה, אלא הסכמתם של הפלסטינים להכיר במדינת ישראל".
יו"ר הסוכנות היהודית, סלי מרידור, קרא לכל הארגונים היהודים בחו"ל, ובעיקר לתנועת מכבי עולמי, להביא לארץ את משלחותיהם: "הפלסטינים יודעים כי לא יוכלו לנו צבאית ולכן הם מנסים לדכא את הרוח הציונית שבנו באמצעות מתקפות טרור ובאמצעות התקשורת הבינלאומית. זהו הזמן של העם היהודי בכל רחבי העולם להתאחד ולהתייצב לימינו של העם בישראל".
שרת החינוך לימור לבנת אמרה בנאומה בפני המנהיגים היהודים כי הזרמים "הפוסט ציוניים או האנטי ציוניים, ממציאים עלילות שווא ומעוותים את ההיסטוריה". לדבריה: "חופש הדיבור מאפשר להם להתבטא, אך אנו לא נכניס זאת לספרי הלימוד בארץ. יותר מזה, למערכת החינוך ייכנסו אך ורק אנשים הדוגלים בציונות.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
תקף את ערפאת. נתניהו
צילום: דודו פריד
תקפה את "הפוסט ציונים". לבנת
מומלצים