שתף קטע נבחר

התרגשות בש"ס: המשיח נגלה לרב עובדיה בחלום

מנהיגה הרוחני של ש"ס דיווח למקורביו בהתרגשות שראה את המשיח מגיע לכותל ומכריז: "אני רוצה שכל האברכים יתגייסו ללמד תורה". הרב עובדיה סיפר שבחלום "בכל ירושלים היו רק יהודים, והמבין יבין. וכל הזרים שאינם מזרע ישראל לא היו, וכבר גורשו מארץ ישראל". הרב בן ציון מוצפי, מחשובי הרבנים בש"ס: "זה מראה שהגאולה ממש קרובה"

פרסום ראשון: התעוררות משיחית וטלטלה רוחנית בש"ס, בעקבות העובדה שמנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף, סיפר כי בליל שבת האחרון נגלה אליו המשיח בחלום. הרב עובדיה יוסף סיפר על החלום המשיחי כשנשא דברים בחתונת אחד מנכדיו, שהתקיימה שלשום (יום ב') בערב. הרב עובדיה סיפר כי ראה בחלום את המשיח מגיע לכותל המערבי ואומר "אני רוצה שכל האברכים יתגייסו" (ללמד תורה).
הרב עובדיה דיבר בהתרגשות רבה ואמר: "בליל שבת ראיתי בחלום שהמשיח מגיע לכותל המערבי, ויש שם ברחבה מלא אנשים. אומר להם (המשיח): 'רבותי, אני באתי עכשיו, יש מיליון תלמידים לא לומדים תורה, לומדים בבתי ספר חילוניים. אני רוצה שכל האברכים יתגייסו. מי לה' אליי - כדי שיהיו מורים ללמד אותם תורה. לא יישאר בית ספר אחד שלא יהיה בו תורה, כולם ילמדו תורה'". לאחר שציטט את דברי המשיח בחלום, סיים הרב עובדיה במלים: "ואני שומע כל זה בחלום עד שהתעוררתי". בעקבות הרושם שהותיר בו החלום יזם הרב עובדיה כנס חירום מיוחד, שייערך ביום ראשון הקרוב בישיבת "פורת יוסף" בירושלים.

"וכל הזרים שאינם מזרע ישראל לא היו, וכבר גורשו"

הסיפור על חלומו של הרב עובדיה יוסף הופץ במהירות וזכה לפרשנויות שונות עם מכנה אסכטולוגי משותף. הרב בן ציון מוצפי, אחד מהרבנים היותר מקורבים לרב עובדיה יוסף, אמר על חלומו של הרב עובדיה כי "לא שמענו על אף אחד שזכה לראות את מלך המשיח בחלום, ואם אדם כמו הרב עובדיה יוסף, ששכינה מדברת מתוך גרונו, זוכה לראות את מלך המשיח, זה מראה שהגאולה ממש קרובה".
הרב מוצפי נקרא אמש לבית הרב, וסיפר למאזיני תחנת הרדיו הפיראטית "שובה ישראל" את הפרטים המלאים על פגישתו של הרב עובדיה יוסף עם המלך המשיח. הרב מוצפי סיפר כי הרב עובדיה תיאר לו כי "ראה את המלך המשיח נמצא בכותל המערבי". מנהיגה הרוחני של ש"ס סירב לתאר למוצפי את דמותו של המשיח ואמר: "אמרו לי שזה מלך המשיח, והיה נראה שזה המלך המשיח, והכותל כולו היה מלא אלפים רבים של אנשים, ולא רק הכותל אלא בכל ירושלים היו רק יהודים, והמבין יבין. וכל הזרים שאינם מזרע ישראל לא היו, וכבר גורשו מארץ ישראל".
הרב מוצפי המשיך ופירט את שתיאר לו הרב עובדיה: "ראיתי את כל השטח מהכותל המערבי ועד נהר הירדן מלא יהודים שבאו מקיבוץ גלויות, מתחיית המתים ומכל המקומות, מיליונים מיליונים של יהודים. כל האזור היה מלא רק יהודים, ומהגויים לא נשאר כלום... ואמרו לי מעכשיו אין כבר מלחמות, נהיה שלום בעולם, נהיה שקט, מלך המשיח כבר שולט".
הרב עובדיה הוסיף ותיאר למוצפי כי "היה שם דגל של מלך המשיח, ועליו היה כתוב: 'רוח אפיו ימית רשע'". הוא הוסיף פרטים על שיחתו עם המלך המשיח: "שאלתי אותו, את המשיח, למה אתה לא מתגלה כבר? הרי אנחנו סובלים וכולנו בצער. מלך המשיח השיב לי במלים אלו: 'בגלל שיש מיליון ילדים יהודים, שלא אומרים כל יום שמע ישראל, בגלל זה אני לא בא. תגיד לכל הבחורים והאברכים שייצאו ויקרבו את האנשים לעבודת ה'".

הרמב"ם בחלום: "תורתך עושה רושם גדול בשמיים"

חלומו של הרב עובדיה יוסף זכה להתייחסות רצינית גם בשל העובדה שעל פי המקובלים, חלומות ליל שבת הם חלומות אמת. סיבה נוספת לרעש שעורר החלום היא שהרב עובדיה יוסף ידוע כאחד הרבנים היותר רציונליסטים, וכמי שאינו נוטה למיסטיקה, ולרוב מתרחק מענייני סגולות וקמיעות, ובוודאי ממשיחיות עכשווית.
בקרב תלמידיו של הרב עובדיה יוסף נפוצים סיפורים רק על שניים-שלושה חלומות התגלותיים שהרב עובדיה חלם בעבר. אחד מהם הופץ לפני כשנתיים, ועל פיו הרב עובדיה סיפר כי כשסבל מכאב בידו, ולא יכול היה לכתוב, נגלה אליו הרמב"ם בחלום שלוש פעמים בלילה אחד. על פי תלמידי הרב עובדיה, בפעם הראשונה אמר מנהיגה הרוחני של ש"ס: "חלומות שווא ידברו", אך בפעם השלישית בא אליו הרמב"ם ואמר לו: "חלומות לא שווא ידברו, התורה שאתה כותב עושה רושם גדול בשמיים, ומסלקת הרבה קטרוגים מעל עם ישראל".
סיפור על חלום נוסף של הרב עובדיה יוסף הופץ לפני למעלה מעשר שנים. אז סופר כי בחלומו התגלה אליו הבן איש חי ואמר לו: "תמשיך לכתוב, התורה שלך חשובה מאוד בשמיים".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אי פי
הרב עובדיה. חלומות לא שווא ידברו
צילום: אי פי
מומלצים