שתף קטע נבחר

"בגלל סרטי הפורנו בכבלים - יש עלייה בתאונות"

פרסום ראשון ב-ynet: סגן השר ועקנין מש"ס יוצא למלחמה נגד חברות הכבלים, האחראיות לטענתו לעלייה בתאונות הדרכים. הסיבה? הצפייה המוגברת בערוצי הפורנו, שגורמת לעייפות של הנהגים. בחברות הכבלים טוענים: זכותו של הצופה להחליט במה יצפה

סגן שר העבודה והרווחה, יצחק ועקנין מש"ס, מפנה הבוקר בשיחה ל-ynet האשמה יוצאת דופן כלפי חברות הכבלים: ועקנין טוען כי הן אחראיות לעלייה האחרונה שנרשמה במספר תאונות הדרכים.
לדברי ועקנין, מאז השלושה ביוני, המועד שבו החלו לשדר בכבלים הדיגיטליים סרטי פורנו, "אנשים צופים בסרטים כל הלילה, בבוקר הם עייפים ולכן מעורבים יותר בתאונות דרכים בשל חוסר עירנות". ועקנין אף טרח והביא את תאונת הדרכים הבוקר בראש פינה כהוכחה ניצחת לצדקת דבריו.
"פניתי לכבלים ואיימתי עליהם, אמרתי להם: אלחם בכם עד הסוף" סיפר ועקנין ל-ynet על תחילת 'המלחמה' לפני כמה שבועות, כשהחליט לטלפן לכבלים ולבקש לקבל את חבילת החינם עם סרטי הפורנו לביתו (רק כדי לברר את העניין עד תומו). לדבריו, הכבלים לא מותירים הרבה ברירות לצופים - מי שיש לו את האפשרות לראות סרט פורנו בנוחות של ביתו, סביר להניח שיצפה בו, לעומת מספר קטן הרבה יותר של אנשים שיטרחו ללכת לווידאו-מט.
"תראי את החודש האחרון, שהיה הקשה ביותר מבחינת מספר תאונות הדרכים. באיזה שעות הן נעשו? בבוקר! הבוקר הוא זמן שבו אדם אמור להיות עירני יותר. כל יום מתחברים 3000 איש לכבלים הדיגיטלים, זה אומר שבעוד חודש יהיו 100 אלף מנויים. אני מוכן להתערב שבסוף החודש הבא תהיה עוד עלייה בתאונות הדרכים", נאום ועקנין.
סגן השר מש"ס מקפיד שלא להאשים את הצופים באיום הפורנו. לדבריו, "לאדם יש רצונות, מאוויים ודברים שמושכים אותו. כשיש לך גירוי מסוים אתה חייב לפרוק אותו, אחרת אתה מתוסכל. כשאדם רואה סרטים כאלה שעתיים - שלוש לא יעזור, יש לו גירוי והוא חייב לפרוק אותו. הם לא מקשיבים לי בכבלים, כי כסף יעוור עיני חכמים, רק כסף מעניין אותם, הם הבינו שהלקוחות שלהם בורחים ללוויין, שבו מקרינים כבר שמונה חודשים את הזוועה הזו".
סגן השר ועקנין אף קושר את הצפייה בסרטי הפורנו לשורת עבירות אלימות כנגד נשים: עונש, התעללות וגסות רוח. כאחד מחבריה המאופקים יותר של ש"ס הוא הצליח לשכנע מספר חברי כנסת, ובעיקר חברות כנסת, להקשיב לטענותיו, וחלקן השתכנע בצדקת חלק מהטענות, אלו הנוגעות לאלימות כתוצאה מפורנו.
ועקנין לא מתכוון לשבת בחיבוק ידיים: הוא מכין תיק עב כרס בנושא, ומתכוון להיפגש עם בכירי המטה הארצי, לקבל נתונים על מספר תאונות הדרכים, לעבד אותם ולהוכיח כי הוא אינו טועה. אמש שוחח עם סגן שר התחבורה, אבי יחזקאל, האחראי מתוקף סמכותו על נושא תאונות הדרכים. קשה לומר שיחזקאל השתכנע - מלשכתו נמסר הבוקר ל-ynet: "סגן השר אבי יחזקאל מוכן לקבל כל עצה בנוגע לתאונות דרכים, אך טרם הוכח קשר בין צפייה בסרטים כחולים לתאונות דרכים". יחזקאל מציע שועקנין יממן סקר בנושא.
דוברת חברות הכבלים מסרה בתגובה לפניית ynet כי חברות הכבלים מביעות צער עמוק על המספר הגבוה של תאונות דרכים בישראל ועל האלימות בחברה הישראלית. "חברות הכבלים אינן רואות קשר בין צפייה בטלוויזיה, אפילו בסרטי פורנו, לבין תאונות דרכים ואלימות. החברות מאמינות בזכות הצופה לבחור באיזו תכנית ברצונו לצפות, מתי - ובאיזה ערוץ", נאמר בתגובה.
יו"ר שינוי, ח"כ יוסף לפיד, אמר בתגובה: "תאונות דרכים נגרמות על ידי תפילת מעריב, כי אנשים בערב במקום לישון מתפללים והם לא מספיק עירניים בבוקר".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זום 77
ועקנין. מלחמה נגד הפורנו
זום 77
צילום: ארכיון
ערוצי הפורנו. קשר לתאונות הדרכים?
צילום: ארכיון
מומלצים