שתף קטע נבחר

הפרקליטות חזרה בה מהאישומים נגד חברי ארגון אי"ל

מדובר באישומים המייחסים לארבעת חברי הארגון ובראשם אבישי רביב, עבירות על הפקודה למניעת טרור ועל פרסום דברי שבח ואהדה למעשי אלימות, בעקבות טקס ההשבעה המצולם שערכו חברי הארגון. הפרקליטות הסבירה שהסיבה לביטול היא ההלכה החדשה שקבע בג"ץ בנוגע למעשי אלימות

פרקליטות המדינה חזרה בה היום (ג') מהאישומים בכתב האישום נגד אנשי ארגון אי"ל, אבישי רביב, ערן אוז'לבו, משה ארנפלד ואריה אורנג'. מדובר באישומים המייחסים לשלושה עבירות על הפקודה למניעת טרור ועל פרסום דברי שבח ואהדה למעשי אלימות. נגד רביב יישאר על כנו האישום על אי מניעת רצח ראש הממשלה יצחק רבין.
הפרקליטות הגישה את כתב האישום בעקבות טקס ההשבעה שערך ארגון אי"ל, בראשו עמד אבישי רביב, ששודר ביומן בערוץ 1. הפרקליטות ביטלה את כתב האישום לאחר שבית המשפט העליון קבע לפני כמה חודשים הלכה חדשה לפיה מעשי אלימות אליהם מתכוון סעיף 4 שעליו התכוונו לבסס את עתירתם, מתייחס רק למעשי אלימות של ארגון טרור ולא לפרסומים שכוללים דברי שבח, אהדה או הזדהות עם מעשים אלימים שבוצעו על ידי אנשים שאינם משתייכים לארגון טרור.
בעקבות הקביעה הזו של בית המשפט העליון ביטלה הפרקליטות את האישומים במספר רב של תיקים שעניינם הסתה. היום כאמור החליטה הפרקליטות לבטל את כתב האישום גם נגד ארגון אי"ל.
היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, מתח היום ביקורת חריפה נגד הכנסת שמאחר שלא העבירה תיקון לחוק שיאפשר להעמיד לדין במקרים כאלה, הפרקליטות לא יכולה להיאבק בהסתה מסוג זה.
רובינשטיין אמר: "היה ראוי שהשלושה יתנו את הדין על מעשיהם, הן בשל חומרתם והן בשל ההד הציבורי שעוררו. הדבר מצער מכיוון שמדובר בארגון קיקיוני שהפעיל סוכן השב"כ רביב ושהצגתו בטלוויזיה יצרה מצג ציבורי שקרי ומעוות", דברי רובינשטיין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משה שי
רובינשטיין. היה ראוי שהם יתנו את הדין על מעשיהם
משה שי
מומלצים