שתף קטע נבחר

ליברמן וזאבי: נחרים את ישיבות הממשלה

שני השרים כתבו לראש הממשלה מכתב ובו פירטו מה הנושאים החשובים שיש להעלות לדיון (סיום ההבלגה וחיזוק ההתנחלויות) ואיימו כי אם הממשלה לא תדון בנושאים אלה, הם לא יגיעו לישיבות

השרים רחבעם זאבי ואביגדור ליברמן הודיעו הערב (ד') לראש הממשלה במכתב ששלחו לו, כי הם יחרימו מעתה והלאה את ישיבות הממשלה. זאת, עד שבישיבות ידונו בנושאים כדרישתם.
ההודעה באה לאחר שבישיבת הממשלה האחרונה נטש את החדר השר זאבי, משום ששרון סירב לבקשתו לדון בפגישת פרס-ערפאת בליסבון בסוף השבוע. "נמשכת ההידברות תחת אש בין שר החוץ פרס לרב המחבלים ערפאת, ובשטח קיימת בפועל הקפאת ההתיישבות ביש"ע", כתבו השרים לשרון, "אנו מבקשים ממך להעלות בדחיפות על סדר יומה של הממשלה את הנושאים הבאים: סיום מדיניות ההבלגה וגיבוש תוכנית מדינית ובטחונית למיגור הטרור, והשבת הבטחון לרחבי הארץ בכלל, ובאזורי יש"ע בפרט. הפסקה מוחלטת של מו"מ מדיני תחת אש, ומתן הנחיות ברורות לשר החוץ בנדון. הדרכים לחיזוק ההתיישבות ביש"ע והבטחת בטחונה תוך הקצאת המשאבים הדרושים לכך כמו גם הביטחון בדרכים. עד שיקוימו דיונים אלה אנו נאלצים להשעות את השתתפותנו מישיבות הממשלה. איננו יכולים להמשיך להשתתף בדיוני הממשלה השונים, חשובים ככל שיהיו, בזמן שנושאים אלה שלמענם נבחרנו, לא יעלו אפילו על סדר יומה".
ליברמן וזאבי הבהירו כי הם ממשיכים לתפקד כשרים, וזאבי אף ימשיך להשתתף בישיבות הקבינט, כלומר לא מדובר מפרישה של האיחוד הלאומי וישראל ביתנו מהממשלה. "התאהבתי במשרד התשתיות, אינני מתכוון לנטוש את הכיסא", אמר ליברמן באחרונה.
השר זאבי לעומתו אמר כי "אני מקווה ששרון יסיק מסקנות. אם לא, ניאלץ להיפרד גם מהמשרדים. לא ייתכן שנשמע ברדיו על פגישת פרס-ערפאת כשאנו חברים שווי זכויות בממשלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ליברמן. מאוהב במשרד התשתיות
צילום: גלי תיבון
צילום אתר הכנסת
זאבי. שמע ברדיו על פגישת פרס-ערפאת
צילום אתר הכנסת
מומלצים