שתף קטע נבחר

'העבודה' תתמוך בהקמת 5 יישובים בחולות חלוצה

שר החוץ שמעון פרס הבטיח לשרים כי הממשלה תדון בהקמת היישובים בעוד כשבועיים. השר לשעבר, יוסי ביילין, מתנגד להקמת היישובים: "החלטה אווילית ומיותרת"

שרי מפלגת העבודה החליטו אתמול (יום א') לתמוך בהקמת חמישה יישובים חדשים בחולות חלוצה בנגב. כך הוחלט בישיבת שרינו של המפלגה.
לדברי שר החוץ, שמעון פרס, הממשלה תדון בעוד כשבועיים בהקמת היישובים. פרס העריך כי תהיה התנגדות במפלגת העבודה לנושא, משום שבעבר הציע ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק להשתמש בחולות חלוצה לצורך חילופי שטחים עם הרשות הפלסטינית. מדברי פרס הבינו השרים כי במקרה של הסכם עם הפלסטינים, תושבי ההתנחלויות בפתחת רפיח, יועברו לחולות חלוצה.
שר החקלאות שלום שמחון טען כי ברק הבטיח כי חולות חלוצה לא יימסרו לפלסטינים. "אני תומך בפיתוח חבל ארץ זה ובעידוד ההתיישבות שם. ברק התחייב בפני ובפני נציגי המושבים והקיבוצים ובפני מצלמות הטלוויזיה שחלוצה לא תימסר לפלסטינים. זה גם כתוב במצע מפלגת העבודה".
ההתנגדות הגיעה מהאגף השמאלי של מפלגת העבודה: השר לשעבר יוסי ביילין אמר כי במו"מ עם הפלסטינים, בנייה באזור תשחק לידי הפלסטינים, שמעדיפים לקבל שטחים אחרים. "האינטרס הישראלי הוא להבטיח שחילופי שטחים במסגרת ההסדר הקבע יכללו קרקעות שנוח יותר לוותר עליהן", אמר ביילין, "החלטת שרינו תגרום לכך שכאשר יהיה הסכם קבע ויהיו שינויים בגבולות 67', תוך חילופי שטחים, תיאלץ ישראל לוותר על שטחים בעלי ערך רב יותר מהחולות הללו. רגע לפני ההחלטה האווילית והמיותרת כדאי לשרי העבודה לשקול זאת פעם נוספת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים