שתף קטע נבחר

מסתמן: שרון ונתניהו לא יתעמתו בכינוס המרכז הקרוב

גורמים בליכוד מעריכים כי גם מחנה שרון וגם מחנה נתניהו מעדיפים לדחות את ההכרעה ביניהם לעת נוחה יותר, ולכן במרכז הליכוד יתקיים רק דיון מדיני. בינתיים מתחיל גם אהוד ברק להשיל מעליו את אבק הכישלון בבחירות והוא נועד עם בכירי העבודה

גורמים בליכוד מעריכים כי מרכז הליכוד שייתכנס בעוד פחות משבועיים לא יחליט על מועדי הבחירות לוועידת המפלגה, מועד קיום הוועידה ומועד הפריימריז. ככל הנראה יתקיים במרכז דיון מדיני בלבד, משום שגם למחנה שרון וגם למחנה נתניהו אין אינטרס להיחפז לקבוע התאריכים. השניים מעדיפים לדחות לשעת כושר נוחה יותר את העימות הבלתי נמנע.
יו"ר הליכוד יהושע מצא אומר כי קיבל רמזים שהמגמה היא לדחות את ההכרעות הללו, למרות שטרם קיבל על כך הודעה רשמית. מצא אומר כי יערוך בכל זאת את ישיבת המזכירות ביום חמישי, ישיבה שבה ייקבעו התאריכים שהמרכז יצטרך לאשר.

סקר בליכוד: נתניהו 54%, שרון 34%

אנשיו של נתניהו נערכים לכנס שייערך לכבודו בסוף השבוע באילת. לשכתו של נתניהו ומקורביו מפיצים בימים האחרונים סקר שנערך על ידי יועץ הסקרים רון ברמר בקרב מדגם מייצג של מתפקדי הליכוד, לפיו נתניהו זוכה ל- 54 אחוזי תמיכה לעומת 34 לשרון. כאשר נשאלו הנסקרים מי לדעתם מנהיג חזק יותר הפער הצטמצם - 42 אחוזים לנתניהו לעומת 34 לשרון.
מקורבים ללשכת ראש הממשלה טוענים כי ראש לשכתו של שרון, אורי שני, לוחץ על ראש הממשלה לקרב את נתניהו ולשתף אותו במפגשים. כך הם סבורים, ייראה שרון כמכבד ואוהד את נתניהו, בעוד זה יוצג כחתרן.

ברק נפגש עם אנשי העבודה

גם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק משיר מעליו את האבק והחל לקבוע פגישות עם בכירים במפלגת העבודה. לאחר ששלשום נפגש עם השר פואד בן אליעזר, נקבעה לברק פגישה עם יו"ר הסיעה, אפי אושעיה.
אישים פוליטיים שנפגשו עם ברק מספרים כי ברק מאמין שהוא עוד ישוב לקדמת הבמה הפוליטית לאחר שהצמוד פרס שרון ייקלע למבוי סתום בתחום המדיני בטחוני. לדעתו, הציבור יבין אז שהוא, ברק, הקדים את זמנו, יעריך אותו יותר ואולי אפילו יתגעגע. כרגע הבדיחה התורנית אצל ברק היא השכר הנמוך יחסית שמוצע לו להרצאות ברחבי העולם, "נתניהו ופרס מרוויחים הרבה יותר ממני", הוא מספר למקורביו.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
ידחו את העימות? שרון ונתניהו
צילום גלי תיבון
צילום דודו פריד
מנער את האבק. ברק
צילום דודו פריד
מומלצים