שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "איש ציבור לא יכול לכהן עם כתם כזה"
  בעקבות הגשת כתב האישום נגד יו"ר ההתאחדות לכדורגל, גברי לוי, בגין הכאת עיתונאי, טוען יו"ר ועדת הכנסת למניעת אלימות בספורט, כי לוי לא יוכל להמשיך בתפקידו אם יורשע. התנועה לאיכות השלטון תתכנס בימים הקרובים להחליט על דרכי פעולתה בנידון. מקור משפטי בהתאחדות: "זו הפעם הראשונה שאנחנו נתקלים במקרה כזה". מנגד, טוען דובר ההתאחדות: "לפי גברי, אנשים עוד יתנצלו בפניו"

  תגובות מעורבות בעקבות כתב האישום שהוגש אתמול (ג') נגד יושב ראש ההתאחדות לכדורגל, גברי לוי, בבית המשפט בחדרה. לוי מואשם בתקיפתו של העיתונאי חמי אוזן בכניסה לבית המלון דן קיסריה בחודש אוקטובר 2000.
  שר המדע, התרבות והספורט, מתן וילנאי, טען בתגובתו, כי זהו מקרה חמור ביותר: "אם התביעה תתברר כנכונה, זהו מקרה חמור ביותר. יו"ר ההתאחדות עומד בראש גוף בעל אופי ציבורי, ודמותו צריכה להיות ראויה ונקיה מכל רבב. אני מצפה מאנשי ההתאחדות, שהיא גוף עצמאי, לשקול את הנושא והשלכותיו".
  יו"ר ועדת הכנסת למניעת האלימות בספורט, ח"כ אבשלום וילן, טוען כי ספק אם לוי יוכל להמשיך בתפקידו: "יש בעייתיות ציבורית עם הגשת כתב האישום. ההליך המשפטי חייב להיות מהיר כדי שנדע מה הפסיקה. בכל אופן, איש ציבור לא יכול לכהן עם כתם כזה".
  את תגובתו של לוי עצמו, השוהה בחו"ל, לא היה ניתן להשיג, אך דובר ההתאחדות, יריב בן אליעזר, טען שאין סיבה שהיו"ר ישעה את עצמו. "מדובר בתלונה שכל זמן שהיו"ר לא הואשם בדין, אין שום סיבה שישעה את עצמו", אמר בן אליעזר והוסיף, "לפי דברי היו"ר עוד יתנצלו בפניו".
  מקור משפטי בכיר בהתאחדות אמר היום ל-ynet: "תקנון ההתאחדות ברור מאוד במקרים האלו. כל עוד לא הואשם גברי לוי בעבירה שיש עימה קלון, הוא לא אמור להתפטר מבחינה חוקית. אולם, ברגע שאנחנו נראה את כתב האישום, אנחנו נדון מחדש בעניין ונקבל החלטה לגביו. זו הפעם הראשונה שאנחנו נתקלים במקרה כזה".
  אבי לוזון, יו"ר מכבי פ"ת, לא חושב שלוי צריך להשעות את עצמו בעקבות הגשת כתב האישום: "אני מכיר מאות אנשים שהואשמו בבית המשפט ויצאו זכאים. לכן צריך לתת לו הזדמנות להוכיח את צדקתו בבית המשפט".
  דובר התנועה לאיכות השלטון, שורי לבנון, מסרר, כי בישיבת ההנהלה שתערך מחר (ד') בערב תשקול את צעדיה.

  שומר דורש הבהרות ממרכז הפועל

  מנכ"ל משרד המדע, תרבות וספורט, אריה שומר, שיגר היום מכתב למנכ"ל ארגון הפועל אברהם אלמוג, בו הוא מבקש לברר האם המרכז נתן את דעתו למשמעות בחירת גברי לוי, מועמד המרכז לכהונה נוספת כיו"ר ההתאחדות, למרות שהוחלט להגיש כנגדו כתב אישום.
  בין היתר נאמר במכתב: "אבקש להבהיר כי פורסם בעיתונות לאחרונה על אודות ההחלטה בפרקליטות המחוז הרלוונטית, לחייב הגשת כתב אישום כנגד מועמד שנבחר על ידי ארגונך. על פי הפרסום עניינה של התביעה בעבירה הנוגעת לתלונתו של כתב עיתון, אודות תקיפתו בידי המועמד (גברי לוי - מ.ג). אבקש לדעת אם לעמדתו של ארגון 'הפועל' עשויות להיות לכגון דא, בשלב מעין זה, או בשלב הגשת כתב אישום – נפקות לעניין הצגת מועמדותו לתפקיד של מי שכנגדו עשוי להיות מוגש כתב אישום".
  בתגובה לדבריו של שומר, אמרה דפנה הר אבן, חברת ועדת החמישה שהמליצה על לוי לכהונה נוספת: "ראיתי את הסיפור בעיתון, ואני לא מכירה אותו לעומק. בדקנו את ההתייחסויות שהיו לנו ולפיהן המלצנו".
  יו"ר איגוד השייט והנציג המוביל של הפועל בוועד האולימפי, יהודה מעיין, אמר כי בחירתו של לוי היא נכונה. "אני מסכים לבחירתו של גברי. אם הייתה לי אפשרות בחירה, גם אני הייתי מצביע עבורו. עם כל הכבוד לשר ונציגיו, אלה החלטות של עמותות פרטיות ולא עניינו של השר. אני פעם שאלתי איך בחרו את השר? הנושא של גברי מתברר בבית משפט. שומר הוא השופט? אולי לוי יצא זכאי? מבחינתי זה סיפור עיתונאי ותו לא".

  בכל זאת, גם ההתאחדות מתוקצבת מכספי ציבור.

  "אלו מינויים של הפועל, ואני לא מבין למה השר עוסק בהם. יותר חשוב שהוא יעסוק באי מינויו של יו"ר מועצת הימורים, דבר שתוקע את כל הספורט. הבחירות בתוך הפועל, עם כל הכבוד, אינן תחום השיפוט שלו".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון ידיעות אחרונות
  וילן. "כתם"
  ארכיון ידיעות אחרונות
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  לוזון. "מאות זוכו"
  צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
  מומלצים