שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מסיע המחבל לפיגוע בדולפינריום - הואשם ברצח
  הפרקליטות החליטה להגיש נגד מחמוד נאדי, שהסיע את המחבל המתאבד לדולפינריום, כתב אישום על רצח, לאחר שלטענתה הובהר כי האיש ידע היטב על הפיגוע המתוכנן

  תושב קלקיליה שהסיע את המחבל לפיגוע בדולפינריום - יואשם ברצח. כל עולה מכתב האישום שהוגש היום (ג') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב.
  האיש, מחמוד נאדי, בן 30 מקלקיליה, מואשם ברצח 21 צעירים ופציעתם של 132 אחרים, בפיגוע שאירע לפני יותר מחודש ליד מועדון "הדולפי" בתל אביב. נאדי הסיע את המחבל המתאבד, סעיד חוטארי, למסגד חסן בק ביפו, שם ירד מהמכונית וחצה את הכביש לדולפינריום.
  מכתב האישום עולה כי נאדי, שני תושבים נוספים מקלקיליה והמחבל המתאבד חוטארי תיכננו את הפיגוע, כשנאדי נבחר על-ידי אחד מאנשי החוליה להסיע את חוטארי, כיוון שברשותו היתה מכונית עם לוחית זיהוי ישראלית.
  השלושה שילמו לנאדי 200 שקלים עבור הנסיעה, כאשר במהלכה הוא ראה את חומרי הנפץ על גופו של חוטארי. במהלך הנסיעה אף התקשר אליו אחד המתכננים כדי לבדוק שהכל כשורה.
  בעקבות הפיצוץ, התקשר שוב אחד המתכננים לנאדי, דיווח לו על הצלחת הפיגוע והורה לו לחזור מיד לקלקיליה. אך נאדי חשש לחייו והחליט להתייעץ עם אחיו הבכור. כששמע האח את הדברים, מיהר להתקשר למשטרה.
  נאדי טען לפני מספר שבועות בבית המשפט כי לא ידע שהוא מסיע מחבל מתאבד. לדבריו, בתו בת השבע אף היתה איתו במונית. הוא הוסיף כי חברים שלו ביקשו ממנו להסיע את המחבל, כדי שזה יעבוד בתל אביב. לטענת החשוד הוא הסיע את המחבל במסגרת עבודתו כנהג מונית. לדבריו, הצעיר שהסיע לא נשא עמו כל חפץ או מטען ולא היה כל דבר חשוד בהתנהגותו.
  הפרקליטות מבקשת את הארכת מעצרו עד תום ההליכים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רונן לידור
  נאדי בבית המשפט
  צילום רונן לידור
  צילום רויטרס
  המתאבד, סעיד חוטארי
  צילום רויטרס
  מומלצים