שתף קטע נבחר

הכנסת דחתה את "חוק ברגר"

חוק ברגר, החוק שיזם ח"כ הלפרט ושנועד להגן על חיים ברגר, קשיש חרדי שהורשע בעבירות מס בארה"ב, לא עבר היום בכנסת. החוק דרש שיהודים שגילם עולה על 70, לא יוסגרו מישראל למדינות זרות

הכנסת דחתה היום (ד') את חוק ברגר ברוב של 47 מתנגדים לעומת 30 תומכים. את החוק יזם ח"כ שמואל הלפרט מיהדות התורה, כדי להגן על חיים ברגר, קשיש חרדי שהורשע בעבירות מס בארצות הברית ונימלט לישראל.
על פי הצעת החוק של הלפרט, לא יוסגר יהודי שגילו עולה על 70 למדינות זרות. לאחר מסע לחצים של מתנגדי החוק ביממה האחרונה, הסכים הלפרט להסיר את הצעת החוק שלו, אולם ח"כ מיכאל קליינר, שחתום עליה גם הוא, העלה אותה היום להצבעה בשמו.
"כשחתמתי על החוק לא ידעתי שמדובר בהגנה על מקרה ספציפי", אמר היום קליינר, "אבל חוקים רבים נוצרים כתוצאה ממקרים ספציפיים וברור שנהנים מהם גם אנשים ספציפיים. החוק לא יגרום לאיש לחמוק מעונש אלא שהעונש יינתן על ידי מערכת המשפט הישראלית שאינה נופלת מזו של מדינות אחרות".
שר המשפטים, מאיר שטרית הביעה את התנגדות הממשלה לחוק. "אני מבין את חברי הכנסת החרדים שרוצים להגן על ברגר, הוא שייך לקהילה שלהם וזה כואב להם אך אסור למדינת ישראל להיות מקלט לעבריינים", אמר שטרית.
חברי הכנסת של ש"ס קיבלו אמש הנחיה מהרב עובדיה יוסף להצביע בעד חוק ברגר ונגד עמדת הממשלה מאחר וההלכה אוסרת הסגרת יהודים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
קליינר. איש לא יחמוק מעונש
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים