שתף קטע נבחר

חוק ורסאי עבר בקריאה טרומית למרות התנגדות הממשלה

55 ח"כים תמכו בחוק שיזם רוני מילוא, ואיש לא התנגד. זאת למרות שהממשלה מתנגדת לחוק, המציע פיצוי כספי לנפגעי האסון

חוק ורסאי שיזם ח"כ רוני מילוא עבר היום (ד') בקריאה טרומית ברוב של 55 תומכים וללא מתנגדים. למרות שהממשלה מתנגדת לחוק, המציע פיצוי כספי לנפגעי האסון, הח"כים מהקואליציה הצביעו בעדו.
יו"ר הקואליציה ח"כ זאב בוים הודיע לנציגי האוצר, ראשי המתנגדים לחוק, כי בכוונתו להנחות את חברי הכנסת של הקואליציה לתמוך בחוק. "עד שהממשלה תביא את תקנותיה בעניין ולמול מצוקת המשפחות, זה המעט שניתן לעשות", אמר בוים.
שר המשפטים מאיר שטרית, שהביע במליאה את עמדת הממשלה, דיווח כי הממשלה תיזום הקמת רשות לאכיפת חוק בתחום התכנון והבנייה שתורכב מכל הגורמים העוסקים בנושא ותהיה בעלת סמכות ותקציבים. "יש חשש שאם נטפל במקרה אחד בצורת חוק נפתח דלת לחקיקת כל אסון עתידי ואנשים לא יבטחו את עצמם כי לממשלה יש כיס עמוק. הממשלה צריכה לטפל בנפגעים בהסדר שהיא תיצור, הביטוח הלאומי נותן קצבה למי שמגיע לו", הסביר שטרית את ההתנגדות.
יוזם החוק, ח"כ מילוא, אמר כי אם הממשלה תטפל בנושא כראוי הוא יפסיק את הליכי החקיקה, אך כל עוד הדבר אינו קורה, ההליכים יימשכו.
בדיון שהיה היום בנושא בוועדת הכנסת השתתפו גם החתן והכלה, קרן ואסי דרור שביקשו לא להתראיין ולא להצטלם. בזמן ההצבעה במליאה נכחו קרובי משפחה של קורבנות האסון ונפגעים.
אבי החתן, ציון דרור, הביע מחאה על התנגדות הממשלה לחוק: "אם יש כסף לעזור לצ'רנוביל יש כסף לכולם. אני מרגיש טוב שהכנסת התגייסה למעננו", אמר.
אבי הכלה קרן, יוסף חיו, סיפר כי אנשים הגיעו עד חרפת רעב "ואני מקווה שלא יזרקו אותנו לכלבים".
אבי כהן, שבתו בת העשרים שונית נהרגה באסון, מחה על יחס הרשויות והממשלה כלפי הנפגעים באסון ורסאי: "אולי אני אקבל התקף לב ואמות מהמאמץ שאני משקיע פה", אמר בצער. "אני לא צריך חוק, אני צריך שיגידו דברים עבורנו. כל נפש שנפגעה באסון חשה ערומה, ולא מחובקת על ידי שום רשות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילן אוסנדרייקר, ישראל סאן
מילוא. ההליכים יימשכו
אילן אוסנדרייקר, ישראל סאן
צילום ערוץ 2
הכלה, קרן דרור, הגיעה לכנסת
צילום ערוץ 2
מומלצים