שתף קטע נבחר

ציפיה לפסגה משולשת בניו יורק

ראש הממשלה, אהוד ברק, נוסע להשתתף בעצרת המילניום של האו"ם. אבל האירוע המהותי שמצפה לו הוא פגישה עם הנשיא קלינטון, שמצפה לפתרונות חדשים ויצירתיים בנוגע לסוגיית ירושלים

ראש הממשלה אהוד ברק יגיע היום (יום ב') לניו יורק להשתתפות בעצרת המילניום החגיגית של האו"ם. בעצרת צפוי ברק להיפגש עם מנהיגים רבים מרחבי העולם, ועם מנהיגים יהודים-אמריקנים. כמו כן יעסוק ברק בקידום התהליך המדיני.
ביום ד' הקרוב, צפוי לברק המאורע החשוב ביותר - פגישה עם נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, שאמור להיוועד, בנפרד, עם ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת. הפגישות עם קלינטון מוגדרות "קריטיות" לתהליך השלום.
לפני צאתו לניו יורק ציין ברק כי "הכדור נמצא בידי ערפאת, כפי שהיה בזמן פסגת קמפ דייויד". ברק ציין כי ערפאת צריך להראות נכונות לפתור את בעיית ירושלים. עם זאת, מזכירים מקורות אמריקניים, קלינטון מצפה לשמוע גם מברק פתרונות יצירתיים וחדשים בנוגע לירושלים.
במידה וקלינטון ישתכנע כי יש סיכוי של ממש להגיע להסכם בין הצדדים, ייקבע מועד לפסגה נוספת, וייתכן שאף תיקבע פגישה משולשת בעת העצרת בניו יורק.
גורמים ישראליים מעריכים כי במקרה שתיערך פסגה נוספת, היא תתקיים עד תחילת חודש אוקטובר, מכיוון שפגרת הקיץ של הכנסת עומדת להיגמר בסוף חודש אוקטובר. בפני ברק נראה שעומדות כרגע שתי אופציות: להגיע להסכם שלום וללכת איתו לבחירות או למשאל עם, או לבסס קואליציה חדשה. "ברק מתכוון לנסות את כל האפשרויות בתהליך המדיני בשבועות הקרובים", אומרים הגורמים.
לנסיעת ברק הצטרפו את השר מיכאל מלכיאור, ח"כ קולט אביטל (ישראל אחת), ח"כ אבשלום גילן (מרצ), ח"כ רומן ברונפמן (הבחירה הדמוקרטית) וח"כ מאיר שטרית (ליכוד).

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אי פי
ברק. מה יגיד לקלינטון
אי פי
צילום איי פי
ערפאת. יש לו זמן
צילום איי פי
מומלצים