שתף קטע נבחר

נציגי החוק שוב "הבריזו" לכנסת

חברי וועדת הכנסת זעמו על אי ההתייצבות לדיון בתצהירו של החוקר הפרטי מיכה רותם. ח"כ קליינר: זה צפצוף על הכנסת

נציגי המשטרה והפרקליטות לא הגיעו היום (יום ב') לדיון שנקבע בוועדת הפנים של הכנסת על תצהירו של החוקר הפרטי מיכה רותם. הח"כים, שנאלצו שוב לדחות את הדיון בנושא, זועמים וטוענים כי המשטרה והפרקליטות "מצפצפות על הכנסת" בנושא זה.
הדיון נועד להתקיים כבר בשבוע שעבר, אך גם אז לא נענו נציגי המשטרה והפרקליטות להזמנת חברי-הכנסת. יו"ר הוועדה, ח"כ דוד אזולאי (ש"ס), שיגר אז מכתבים לשר לבטחון פנים ולפרקליטת המדינה וביקש מהם לשלוח נציגים מטעמם לדיון. פרקליטת המדינה עדנה ארבל השיבה לו במכתב כי היא סבורה שאין מקום לדיון של הוועדה בנושא, ולכן אין מקום גם להתייצבות נציגי הפרקליטות. לטענתה, תצהירו של רותם נראה כוזב על פני הדברים, והמשטרה אינה צריכה לחקור את עצמה, אלא את התצהיר. השר לבטחון פנים, שלמה בן עמי, כתב לאזולאי כי על פי הנוהל, שר אינו מתערב בחקירות ואינו יורד לפרטיהן. לכן הוא אינו רואה לנכון להגיע לדיון או לשלוח נציג מטעמו.
פרשת התצהיר היא הסתעפות ממשפט דרעי. מדובר בתצהיר שהגיש החוקר הפרטי לשעבר מיכה רותם, ובו הוא טוען כי עדותו של עד המדינה, יעקב שמואלביץ, הנחשבת לעדות מפתח במשפט דרעי, אינה אמינה. רותם מאשים את המשטרה בכך שסייעה לשמואלביץ לנסח את התצהיר. ועדת הכנסת אמורה לקבוע כעת אם המשטרה היא זו שתחקור את אמינותו של התצהיר, או שגוף אחר צריך לעשות זאת.
בתגובה להיעדרותם של נציגי המשטרה והפרקליטות מהדיון, אמר ח"כ מיכאל קליינר (חירות) אמר כי הדבר מהווה "צפצוף על הכנסת" מצד הפרקליטות והמשרד לבטחון פנים, שכן, גורם ממשלתי המוזמן לוועדה, חייב להתייצב, ולו כדי לטעון את טענותיו נגד קיום הדיון. הוועדה החליטה לפנות ליו"ר הכנסת, שיורה לנציגי הפרקליטות, המחלקה לחקירות שוטרים והמשרד לבטחון פנים, להגיע לדיון נוסף שייקבע בעניין.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
קליינר. גורם ממשלתי שמוזמן, צריך להתייצב
ארכיון ידיעות אחרונות
משה שי
ארבל. אין מקום לדיון בוועדה
משה שי
אתר הכנסת
אזולאי. שלח מכתבים
אתר הכנסת
מומלצים