שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מיכלית הגז פונתה; הכביש נפתח לתנועה
  הכבאים הפכו בצהריים את המשאית באמצעות מנופים והמחלף נפתח לתנועה. קודם לכן הועמדו חיילים מבסיס גלילות בכוננות פינוי מחשש להתלקחות המיכלית

  מיכלית הגז שהתהפכה הבוקר (ד') בצומת גלילות פונתה בצהרים והכביש נפתח לתנועה. (על חקירת הסיבות לתאונה ראה כתבה בקישורים מימין).
  לאורך שעות ארוכות הועמדו כוחות מכבי אש בכוננות בגלל חשש להתלקחות המיכלית, שהתהפכה בעלייה מנתיבי איילון לכיוון צומת גלילות. בעקבות ההתהפכות, חיילים מבסיס גלילות הסמוך הועמדו בכוננות פינוי. באזור גם נותקו קווי החשמל. במקביל, נוצרו גם עומסי תנועה כבדים.
  רק ב-12:00 בצהריים הצליחו מכבי אש להפוך בהצלחה את מיכלית הגז באמצעות שני מנופים. לאחר מכן הועבר החומר המסוכן למיכלית חלופית שהובאה.
  מבדיקת ynet עולה כי המיכלית שהתהפכה, שנשאה 24 טונות גז, יצאה מבתי הזיקוק באשדוד לכיוון מפרץ חיפה.
  אנשי המשטרה הירוקה ואנשי המשרד לאיכות הסביבה הגיעו לאזור, ובבדיקה הובהר כי אין חשש לדליפת הגז, מסוג פרופילן (שהוא גז נפיץ, המשמש לבישול). עם זאת, במקום החלו ניסיונות לפינוי מהיר של המשאית מחשש לדליפה והתלקחות. בין היתר, הובאה למקום מיכלית ריקה כדי להעביר אליה את הגז.
  רש"פ מנחם כספי, מפקד יחידת חומרים מסוכנים של איזור המרכז ושירותי הכבאות, פעל בשעות האחרונות להנפת מיכלית הגז. "הגז פרופילן הוא גז מסוכן ביותר", אמר כספי, "ועלול היה להתפוצץ. בתוך המיכל יש לשמור על לחץ של 14 אטמוספירות. ברגע שהלחץ עולה – השסתומים מתחילים לשחרר גז וזה מצב מאוד לא רצוי". כוחות הכיבוי הפעילו זרנוקי מים על המיכלית כדי להוריד את הלחץ בה.
  פקקי תנועה גדולים נוצרו סביב מחלף גלילות, אחת הנקודות העמוסות בגוש דן. עיקר העומס נגרם לבאים מצומת מורשה לעבר צומת גלילות.

  הנגבי: לאסור שינוע משאיות עם חומרים מסוכנים בשעות היום

  בעקבות התהפכות מיכלית הגז, פנה השר לאיכות הסביבה, צחי הנגבי, לשר התחבורה, אפרים סנה, ולשר התשתיות, אביגדור ליברמן לפעול מיידית לאיסור שינוע משאיות עם חומרים מסוכנים בשעות היום, ולעבור לשינוע רק בלילה.
  בנוסף, מתריע יו"ר מרכז השלטון המקומי, עדי אלדר, על הסכנה היכולה להיגרם מנשיאת חומרים מסוכנים, ואומר כי "הארוע בצומת גלילות הוא אות אזהרה לארוע חמור הרבה יותר שעלול חלילה להתרחש באחת הערים המרכזיות בישראל".
  כמו כן קרא אלדר קרא למשטרה להחמיר את אכיפת החוקים בנוגע לשינוע חומרים מסוכנים ברחובות הערים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דלית שחם
  המשאית שהתהפכה
  צילום: דלית שחם
  אזור ההתהפכות
  מומלצים