שתף קטע נבחר

רבני יש"ע קוראים להתיר עליית יהודים להר הבית

ועד רבני יש"ע ערך כינוס משותף עם התנועה לכינון המקדש בו הוחלט להגביר את הפעילות הציבורית כדי שתותר עליית יהודים להר הבית. ביום א', תשעה באב, הם מתכננים לערוך צעדה שתקיף את ההר

בכינוס של ועד רבני יש"ע ואנשי התנועה לכינון המקדש שנערך אמש (ד') בירושלים הוחלט להגביר את הפעילות הציבורית כדי שתותר עליית יהודים להר הבית.
הרב דניאל שילה ממארגני האירוע הבהיר כי הכוונה היא "שתותר עלייה להר לכל יהודי שחפץ בכך וחושב שההלכה מתירה זאת".
הרב שילה הדגיש כי מדובר בעלייה לכל אותם מקומות בהר שנבדק ונמצא בוודאות, "שאינם מקום המקדש ממש". הדוברים בכנס מחו על הרס העתיקות בהר הבית במשך תשעת החודשים האחרונים וטענו כי הווקף פועל כדי למחות כל עדות ארכיאולוגית לנוכחות היהודית בהר.
בנוסף, חודשה בכנס הקריאה לרבני קהילות הסוברים כי הלכתית מותר לעלות להר, שלא לחשוש ממחלוקות הלכתיות ולעלות בעצמם להר הבית כדי לשמש דוגמה אישית לציבור. הרבנים נקראו גם לעודד את הציבור הנשמע להם לפקוד את הר הבית.
חלק מהביקורת של תומכי העלייה להר הבית מופנית דווקא כלפי הרבנים שפסקו מאז מלחמת ששת הימים כי העלייה להר אסורה. לטענתם, פסיקה זו הרחיקה את עם ישראל ממקום המקדש. הרב שילה אמר ל-ynet כי "איסור העלייה ההלכתי הגורף, הוא בעצם זהירות מזיקה".
בכנס עלתה הטענה כי הפסיקה של הרבנים בעניין העלייה היהודית להר הבית צריכה להיות תלויה רק בהלכה היהודית ולא בחשש כי עלייה להר תגרור אלימות מצד הפלסטינים.
החלטה נוספת שקיבל ועד רבני יש"ע היא כי במידה ולא תותר עליית יהודים להר ייקרא הציבור להשתתף ביום תשעה באב, שיחול ביום א', באירועים שיאזכרו את ההר וייערכו בסמוך לו. בין היתר מתוכננת צעדה שתקיף את כל מתחם הר הבית ותפילת יהודים מול שערי ההר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
תפילה מול הר הבית. "יש לפקוד את ההר"
צילום: איי פי
מומלצים