שתף קטע נבחר

הליגה הערבית: להחרים את ברגר קינג

החלטה ברוח זו התקבלה אמש בכינוס שרי החוץ של הליגה. העולם הערבי מביע בכך את מחאתו על כך שחברת ברגר קינג מתעקשת להמשיך ולהפעיל את הסניף שלה במעלה אדומים. בליגה הערבית רואים בכך פגיעה באינטרס האומה הערבית

כינוס שרי החוץ של הליגה הערבית קרא אמש (יום ב') לחרם ערבי ואיסלמי על חברת המזון המהיר האמריקנית, ברגר קינג, בשל התנגדותה של החברה לסגור סניף שלה בהתנחלות מעלה אדומים.
הליגה הערבית קראה למדינות ערב לבטל את החוזים בין החברה ובין סניפיה בעולם הערבי. "הליגה רואה בהתעקשותה של ברגר קינג להמשיך ולהפעיל את סניף מעלה אדומים, פגיעה באינטרס של האומה הערבית", נמסר.
לברגר קינג עשרות סניפים במדינות ערב השונות ולמרות איומים דומים בעבר, המשיכה החברה את פעילותה במעלה אדומים מחשש לסנקציות מצד הקונגרס האמריקני, שהיו מוטלות עליה במידה והיתה נכנעת לחרם הערבי. בליגה הערבית אמרו, כי הפעם תעמודנה מדינות ערב על כך שההחלטה תיושם.
מזכ"ל הליגה הערבית, עסמאת עבד אל-מגיד, מסר, כי פיסגה ערבית תכונס, ככל הנראה, במרץ הקרוב. החלטה זו מהווה נצחון של מצרים על סוריה. הסורים דרשו כינוס פיסגה עוד השנה בטענה, שרק עמדה ערבית מאוחדת וברורה תבהיר לישראל, כי הערבים נחושים בדרישתם לנסיגה ישראלית מכל השטחים שנכבשו ב-1967 ובמיוחד מירושלים. המצרים, בהשפעת האמריקנים, עשו הכל על מנת לטרפד כינוס פיסגה בשלב זה, מחשש שכינוס כזה והחלטות קיצוניות, שעלולות היו להתקבל בו, היה בהן כדי לטרפד את התהליך המדיני.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אילוסטרציה
הקרב על ההמבורגר
צילום: אילוסטרציה
מומלצים