שתף קטע נבחר

השר לנדאו: אנחנו 'במקום טוב באמצע' בסחר בנשים

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, אינו מסכים עם דו"ח מחלקת המדינה האמריקנית, המציב את ישראל בראש המדינות העוסקות בסחר בנשים. עם זאת, הודוה לנדאו שהמצב בנושא אינו תקין. יו"ר הוועדה, ח"כ זהבה גלאון, ביקשה לערוך בדיקה בנוגע לחלקם של חלק מהשוטרים בתופעת הסחר בנשים

השר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, אומר היום (ב') כי הוא אינו מסכים עם קביעת דו"ח מחלקת המדינה האמריקנית, לפיה ישראל ממוקמת בראש רשימת המדינות העוסקות בסחר בנשים. "לישראל יש מקום טוב באמצע, אנו בוודאי לא בתחום המדינות הגרועות בנושא. אנחנו תמיד מכים על חזינו, שאנחנו הכי גרועים, אבל צריך לראות את הדברים בפרספקטיבה נכונה". עם זאת לנדאו הדגיש שגם המיקום באמצע הרשימה אינו תקין והוא יפעל לשינוי המצב.
הדברים נאמרו בישיבת ועדת החקירה הפרלמנטרית לסחר בנשים, שדנה היום בטיפול המשטרה בנושא. לנדאו דיווח שבקרוב יופסק הנוהל להחזיק בנשים שנפלו קורבן לסוחרי נשים לצורך עבודה בזנות, בכלא נוה תרצה, והן תועברה להוסטל מיוחד עד למתן העדות או עד לגירושן מהארץ. לנדאו ביקש את עזרת משרד העבודה והרווחה לזירוז הקמת ההוסטל ומתח ביקורת על מערכת המשפט הפועלת לדעתו באיטיות ומעכבת את מתן העדויות של נשים שחולצו ממכוני ליווי, כך שחלק מהן מספיקות לחזור בהן מהרצון להעיד.
יו"ר הוועדה, ח"כ זהבה גלאון, דרשה מלנדאו לבדוק את חלקם של השוטרים בתופעה, והאם שוטרים מבקרים במכוני ליווי כלקוחות כפי שחלק מהקונסולים הזרים, מהמדינות מהן מגיעות הנשים, מדווחים.
עו"ד נעמי לבנפרום, מהמוקד לסיוע לעובדים זרים, הוסיפה כי ישנן עדויות על כך שכאשר חלק מנערות הליווי הגישו תלונות במשטרה, טלפנו חלק מהשוטרים לסוחרי הנשים והסגירו אותן בחזרה לידיהם.
השר לבטחון פנים אמר כי בשנה הקרובה תתוגבר האכיפה בנושא, ותלונות כנגד שוטרים על שיתוף פעולה עם מכוני הליווי והסרסורים ייבדקו על ידי המחלקה לחקירות שוטרים שבמשרד המשפטים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארכיון ידיעות אחרונות
לנדאו. לא הכי גרועים
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים