שתף קטע נבחר

שרון הורה לא להקפיא את חוק משפחות ברוכות ילדים

הסיעות החרדיות איימו - וראש הממשלה "התקפל": הצעת החוק הממשלתית להקפאת חוק משפחות ברוכות ילדים תוסר מסדר היום, בניגוד לעמדת האוצר ומפלגת העבודה. שרון הבטיח שיתקיים מו"מ עם החרדים בניסיון לקצץ בעלות החוק, שמתקרבת לחצי מיליארד ש"ח

ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר בישיבת ראשי סיעות הקואליציה שנערכה בצהריים (ג') בביתו בירושלים כי הורה להוריד מסדר היום את הצעת החוק הממשלתית להקפאת חוק משפחות ברוכות ילדים. שרון הדגיש כי הדבר נעשה בניגוד לעמדת האוצר, שדורש להקפיא את חוק משפחות ברוכות ילדים.
שרון אמר כי הוא מזדהה עם חוק משפחות ברוכות ילדים אידיאולוגית: "לא התכוונתי לבטל את החוק, אני מכיר את הדברים מקרוב, סיירתי בשכונות מצוקה", אמר ראש הממשלה.
יו"ר סיעת העבודה, ח"כ אפי אושעיה, הביע את מורת רוחה של מפלגתו מהדברים, ובתגובה אמר שרון כי מזכיר הממשלה, גדעון סער, יקיים מו"מ עם הסיעות החרדיות בניסיון לקצץ בעלות החוק, שמגיעה כיום לקרוב לחצי מיליארד ש"ח לשנה.


החוק שלא עלה

הממשלה ביקשה להעביר עוד השבוע בקריאה ראשונה הצעת חוק המקפיאה את חוק משפחות ברוכות ילדים של ח"כ שמואל הלפרט מיהדות התורה - עד שנת 2002. בסיעות החרדיות זעמו ואיימו באי אמון ובביטול המשמעת הקואליציונית.
המטרה של הסיעות החרדיות היא לעכב את הצעת החוק שמתכננת הממשלה להניח. הסיבה לעיכוב היישום המוצע: במשרד האוצר הבהירו כי לנוכח המצוקה התקציבית, לא ניתן לעמוד בעלות התקציבית העצומה של החוק שמגדיל את קצבאות הילדים – חצי מיליארד ש"ח בשנה.
בש"ס לא מתרשמים מטענות האוצר, וקוראים לממשלה שלא לבטל את יישום החוק. יו"ר המפלגה, אלי ישי, טען כי "אם החוק יעוכב, יהיה מדובר בהפרה בוטה של הסיכומים הקואליציוניים ובוויתור על כלי משמעותי שיכול היה לתת מענה ולו חלקי לפערים החברתיים הגוברים ולעוני הקשה במגזרים שונים בחברה הישראלית". ישי אמר כי משמעות החוק החדש, אם יעבור, היא שחרור ש"ס מכל מחוייבות קואליציוניות, "ועכשיו איש הישר בעיניו יעשה".
ח"כ הרב משה גפני מיהדות התורה אמר כי, אם הצעת החוק תועלה ביום רביעי, כפי שרוצה הממשלה, הוא ידרוש לראות בהצבעה - הצבעת אי אמון. לדבריו, אם ההצעה תעבור, היא תסמל את תחילת קריסת הממשלה. עם זאת, בכירים ביהדות התורה העריכו כי הממשלה תחזור בה ולא תגיש את הצעת החוק בסופו של דבר.
אגב, ח"כ גפני התערב עם ח"כ שמואל הלפרט, יוזם החוק. גפני התחייב שחוק משפחות ברוכות ילדים לא יבוטל, ואם זה יקרה, הוא יעביר לכיסו של ח"כ הלפרט עשרה מיליון שקלים...

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
זועם. אלי ישי
צילום: גלי תיבון
צילום איי פי
קואליציה בצרות. שרון
צילום איי פי
מומלצים