שתף קטע נבחר

פשרה בכנסת: שידורי הפורנו - באמצעות כרטיס חכם

קואליציה "מעניינת" של ח"כים הגיעה לפשרה לפיה יועברו שידורי הפורנו למנויים באמצעות כרטיס חכם. עוד הוסכם כי מועצת הכבלים והלויין תדון במספר הגבלות על שידורי הפורנו, אולם ההחמרות לא יצויינו בחוק הבזק, שיובא מחר להצבעה בקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת

חוק הבזק יועלה מחר לקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת. זאת לאחר פשרה, כמעט היסטורית, שהושגה היום (ג') בין הח"כים החרדים לח"כים החילונים בכנסת, בסוגיית סעיפי הפורנו.
מנוסח הפשרה עולה כי מנויי הכבלים יקבלו כרטיס חכם, שבאמצעותו ניתן יהיה לצפות בשידורי הפורנו, ובחוק לא יוזכרו סעיפים האוסרים את שידורו.
הפשרה גובשה על-ידי קואליציה "מעניינת", שהורכבה מח"כ אחמד טיבי, ח"כ מיכאל קליינר וח"כ נחמה רונן.
עוד הוסכם כי מועצת הכבלים והלווין תחמיר את ההגבלות על השידורים: מניעת שידור פורנו ישראלי, השארת רצועת השידור כפי שהיא (בין השעות 22:00 ל 04:00), ואיסור על מבצעי חבילות ערוצים הכוללות ערוצי פורנו בחינם לשלושה חודשים, כפי שעושה היום "תבל דיגיטל", מבצע שכונה בלעג על ידי יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ אברהם פורז: "מבצע החדרה, תרתי משמע".
הפשרה הושגה במטרה לאפשר את העברת חוק הבזק, חוק מורכב, חשוב ומשמעותי, הפותח את שוק התקשורת ומסדיר את כל מערכות הטלפוניה, העיתונות הכתובה, הטלוויזיה והאינטרנט.
עם זאת תוגש הסתייגות להצעת החוק שתעלה מחר, על-ידי ח"כ יגאל ביבי מהמפד"ל ויצחק ועקנין מש"ס, לפיה ייאסר קיומם של ערוצי פורנו בכלל. ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה בצהריים את הפשרה.
יו"ר מועצת הכבלים והלווין, עו"ד דורית ענבר, הביעה את הסכמתה לפשרה ואמרה כי כבר לפני חודשיים החליטה הוועדה להחמיר את המדיניות בכל הנוגע לסרטים כחולים.
"אמליץ בפני המועצה לקבל את כל ההצעות שהוצעו כאן, וכבר ביום חמישי הן תונחנה על שולחנה. עם זאת, אנו זקוקים לפרק זמן מסויים כדי לקבל את תגובות הציבור".
שר התקשורת, ראובן ריבלין, הביע שביעות רצון מהצעת הפשרה המקדמת את חקיקת החוק עליו הופקד משרדו. "הכנסת פעלה בצורה נכונה", סיכם את הישיבה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ארכיון
כרטיס חכם ייאפשר הצפיה
צילום: ארכיון
ארכיון ידיעות אחרונות
פורז. מבצע החדרה
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים